Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Organik Trım İşletmeciliği Bölümü teknik Gezi düzenledi

 

Bölüm Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağdaş Akpınar, Öğrencileri Teknik Geziyle Buluşturdu

Bölümümüzde görev yapan Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağdaş Akpınar, OTİ207 Bitki Besleme dersi çerçevesinde 2. sınıf öğrencilerini teknik bir geziye çıkardı. Gezi kapsamında, Kadirli'deki bazı narenciye bahçeleri ve turp tarlaları incelenerek, besin elementi noksanlıkları hakkında öğrencilere yerinde bilgiler verildi.

Doç. Dr. Akpınar, öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdiği gezi boyunca, Kadirli bölgesindeki narenciye bahçelerinde ve turp tarlalarında yapılan uygulamalı gözlemlerle besin elementi eksiklikleri üzerine detaylı bir inceleme gerçekleştirdi. Öğrencilere, tarımın temel unsurlarını yerinde öğrenme fırsatı sunan bu gezi, teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesine katkı sağladı.

Doç. Dr. Akpınar, öğrencilere verdiği bilgilerle, bitki besleme konusundaki teorik bilgilerin sahada nasıl uygulandığını göstererek, öğrencilerin mesleki gelişimine önemli bir katkı sağladı. Gezi, öğrencilerin tarım sektöründeki güncel gelişmeleri yakından takip etmelerine ve bu alandaki bilgi ve deneyimlerini artırmalarına olanak tanıdı.

 

 

19 Aralık 2023 (Bu haber 82 defa görüntülendi)
İletişim
Şehit Kansu Küçükateş Mh. 2006 Sokak No 12, Kadirli / OSMANİYE
03288880090
kadirliubf@osmaniye.edu.tr