Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Bölüm Başkanı Mesajı

 Prof. Dr. Tugay AYAŞAN
Organik Tarım İşletmeciliği Bölümü
+90 328 888 00 90-5860
+90 328 827 00 97

tugayayasan@osmaniye.edu.tr

 

tugayayasan@osmaniye.edu.trOrganik tarım günümüzde giderek daha fazla ilgi gören ve önem kazanan bir tarım yöntemidir. Geleneksel tarım yöntemleriyle kıyaslandığında daha çevre dostu, sağlıklı ve sürdürülebilir bir tarım modeli olan organik tarım, hem insan sağlığına hem de çevreye zarar veren kimyasal gübreler ve tarım ilaçları kullanımını en aza indirir. Bu nedenle organik tarım konusunda eğitim almak ve bu alanda kendini geliştirmek, gelecek için oldukça önemlidir. Özellikle tarım sektöründe kariyer yapmayı düşünen öğrenciler için organik tarım bölümü iyi bir seçenektir. Organik tarımın temel prensiplerini öğrenerek, doğaya ve çevreye duyarlı bir şekilde tarım yapmayı öğrenirler.

Organik tarım bölümünde öğrenciler, organik tarımın ilkelerini, organik tarımın avantajlarını, organik tarımın uygulama alanlarını ve organik tarım tekniklerini öğrenirler. Ayrıca organik tarım sertifikasyon süreçleri ve organik tarımın pazarlama stratejileri gibi konularda da bilgi sahibi olurlar.

Organik tarım bölümü mezunları, organik tarım sektöründe çeşitli kariyer olanaklarına sahip olurlar. Organik tarım danışmanı, organik tarım teknikeri, organik tarım koordinatörü gibi pozisyonlarda çalışabilirler. Ayrıca organik tarım ürünleri üretimi ve satışı yapan şirketlerde de iş imkânları bulabilirler.

Sonuç olarak, organik tarım bölümü, öğrencilere gelecek için sürdürülebilir bir tarım modelini öğrenme ve bu alanda kariyer yapma fırsatı sunar. Organik tarımın önemi her geçen gün artmakta ve organik tarım sektöründe iş imkânları giderek artmaktadır. Bu nedenle organik tarım bölümü, öğrenciler için iyi bir seçenektir ve geleceğe yatırım yapmak için önemli bir fırsattır.

Gençler, daha ne duruyorsunuz. Sizleri bölümümüze bekliyoruz…

 

22 Eylül 2023
İletişim
Şehit Kansu Küçükateş Mh. 2006 Sokak No 12, Kadirli / OSMANİYE
03288880090
kadirliubf@osmaniye.edu.tr