Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Avrupa Nükleer Enerji Ajansı Resmi Üyesi Oldu
Üniversitemiz ve Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) arasında yürütülen girişimler sonucunda, üniversitemizin Avrupa Nükleer Enerji Ajansına (NEA) üyeliği kabul edildi.

OKÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Eyyup Tel’in Nükleer Düzenleme Kurumu (NDK) ile yürüttüğü girişimleri sonucunda, Uluslararası Atom Enerjisi Ajansına (IAEA) bağlı faaliyet yürüten ve merkezi Fransa’da bulunan Avrupa Nükleer Enerji Ajansına (NEA) üniversitemizin üyeliği gerçekleşti.

Anlaşma kapsamında, mühendislik ve doğa bilimleri alanında çalışmalar yürüten üniversitemiz öğretim üyeleri, yüksek lisans ve doktora öğrencileri NEA’nın veri bankasından istedikleri bilgisayar paket programları ve yazılımları sağlama imkanına sahip olacak.

Türkiye’de çok az üniversitenin yer aldığı NEA resmi üyeliğine, üniversitemizin kabulünü değerlendiren Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘‘Bilimsel ve akademik alanda üniversitemiz adına gurur verici bir gelişme. Bu süreçte, üyelik girişimlerini yürüten Prof. Dr. Eyyup Tel hocamıza ve emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) bünyesinde yer alan ve nükleer güvenlik, teknoloji, bilim, çevre ve hukuk alanında gelişmiş nükleer teknoloji altyapılarına sahip ülkeler arasında iş birliğini kolaylaştıran hükümetler arası bir kuruluş olan NEA, nükleer enerji ve teknolojilerin geliştirilmesi için gerekli data ve bilgisayar yazılımlarını, üye kuruluşlarla paylaşmaktadır.
20 Mayıs 2024 (Bu haber 136 defa görüntülendi)
İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000 Dahili Sosyal: 4106-4107 Dahili Fen: 4006-4002
03288250097
lisansustu@osmaniye.edu.tr