Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Müdür'ün Mesajı


Prof. Dr. Eyyup TEL
Fizik Bölümü
+90 328 827 10 00 -
+90 328 827 00 97
eyuptel@osmaniye.edu.tr
eyuptel@korkutata.edu.tr


Sevgili Öğrenciler,

 

04.08.2023 tarih ve 32269 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre  2007 yılından bu yana Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi bünyesinde eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte olan Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri Enstitülerinin yerine Sosyal Bilimler, Fen Bilimleri ve Sağlık Bilimlerini içerecek şekilde üç enstitünün Anabilim dalları ile programlarını kapsayan ve   aynı çatı altında birleştirilmesinden oluşan Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi  Lisansüstü Eğitim Enstitüsü kurulmuştur.

 YÖK tarafından Yenilenebilir Enerji ve Bataryalar üzerine ihtisaslaşması kabul edilen Üniversitemizin stratejik plan ve hedeflerine uygun olarak mevcut enstitülerin birleştirilmesiyle kurulan Lisansüstü Eğitim Enstitüsü, evrensel nitelikte, günümüz modern çağın teknolojisine ve gereklerine uygun olarak bilgi üretmek, Üniversite sanayi işbirliğini oluşturabilecek çerçevede yerel ölçekteki toplumsal ve ekonomik ihtiyaçlara göre bu bilgiyi kullanmak, bilginin yeni nesillere aktarılmasını sağlamak, etik ve kültürel değerlere bağlı, ulusal ve milli hassasiyetlere sahip mesleğinde donanımlı, özgüven sahibi, profesyonel kişiler yetiştirerek uluslararası kalite standartlarında rekabet edebilecek düzeyde eğitim vermeyi  hedeflemektedir. Dünyada ve Türkiye’de devlet ve özellerde olmak üzere her kurum ve kuruluşta görev alabilecek kariyerde, vasıfta uzmanların yetişmesine destek olmak, gelişmiş ülkelerin tanıdığı yüksek lisans ve doktora programlarıyla eş değer düzeyde mezunlar verebilmek amaçlanmaktadır.

 Bugün Enstitümüz bünyesinde sosyal bilimler, fen bilimleri ve sağlık bilimlerinin hemen hemen tüm alanlarından oluşan otuzun üzerinde anabilim dalı ve altmışın üzerinde program aktif olarak eğitim öğretim faaliyetine devam etmektedir. Ayrıca bölgenin ve ülkemizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yeni programlar ve özellikle disiplinler arası yüksek lisans ve doktora programları açılması çalışmaları devam etmektedir.

 Sevgili öğrenciler ve öğrenci adayları,

Zengin akademik kadrosu, program çeşitliliği, seçmeli dersler, farklı uzmanlık alanları ve Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi farkıyla; yeni kariyeriniz alanınızda uzmanlık, üst yöneticilik ve akademisyenlik olsun. Bizimle aynı vizyonu paylaşan, yenilikçi ve hedefleri olan öğrenci adaylarını Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi   Lisansüstü Eğitim Enstitüsü ailesine katılmaya davet ediyoruz.

 

Prof. Dr. Eyyup TEL

Enstitü Müdürü


11 Aralık 2023
İletişim
Karacaoğlan Yerleskesi 80000 Merkez / OSMANİYE
03288271000 Dahili Sosyal: 4106-4107 Dahili Fen: 4006-4002
03288250097
lisansustu@osmaniye.edu.tr