Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
"Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimi & 2022-2025 Osmaniye Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2. İl Eylem Planı Tanıtımı"

Üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörlüğü tarafından Rektörlük Büyük Salonda, "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimi & 2022-2025 Osmaniye Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2. İl Eylem Planı Tanıtımı" programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç yaptı. Programın düzenlenmesinden dolayı memnuniyetini ifade eden Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Farkındalık Eğitimi & 2022-2025 Osmaniye Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2. İl Eylem Planı Tanıtımı'nın çok faydalı olacağını söyledi.

Açılış konuşmasından sonra Osmaniye Şiddet Önleme ve İzleme Müdürlüğü, Sosyal Çalışmacı Merve Nur Kara, Aile İçi Şiddet ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri verdi. Eğitimin amacının kadına yönelik şiddetin tanımlarının, türlerinin ve yaygınlığının anlaşılması, kadına yönelik şiddetin kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin anlaşılması, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda uluslararası ve ulusal mevzuat konusunda bilgi edinilmesi ve kadına yönelik şiddet konusunda hizmet veren kurum ve kuruluşlar hakkında bilgilenilmesi olarak ifade eden Sosyal Çalışmacı Merve Nur Kara, şiddetin tanımından, türlerinden, ve şiddetin etkilerinden bahsetti.

Kadına yönelik şiddetin; bir kadın sorunu değil, toplumsal bir sorun olduğunu belirten Sosyal Çalışmacı Merve Nur Kara, sunumunu soruları cevaplayarak tamamladı.

Program, teşekkür belgesi  takdimi ile sona erdi.

26 Mayıs 2022 (Bu haber 415 defa görüntülendi)