Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Konferans, Ziya Aydıntan ve Klasik Gitar Eğitimi

Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi ile Üniversitemiz kulüplerinden Güzel Sanatlar Kulübü tarafından Konferans: Ziya Aydıntan ve Klasik Gitar Eğitimi başlıklı program düzenlendi. 

Üniversitemiz Rektörlük Büyük Salonda düzenlenen programa Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi akademik personeli ile çok sayıda Üniversitemiz öğrencisi katıldı.

Programda Ziya Aydıntan ve Klasik Gitar Eğitimi hakkında bilgileri Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Kaan Öztutgan verdi. Dr. Öğretim Üyesi Kaan Öztutgan, Türk müzik ve gitar tarihinin en önemli isimlerinden birisinin Ziya Aydıntan olduğunu belirterek Ziya Aydıntan’ın çocukluğu ve Van’ı terk edişi, Edirne yılları, İzmir ve Ege dönemi, Ankara Musiki Muallim Mektebi süreci, mezuniyet sonrası gitarla tanışma, Ankara’ya dönüş, İstanbul’a gidişi ve vefatı, Ziya Aydıntan’ın eserleri, gitar metodu II kitabı, gitar albümü, klasik armoni kitabı, çok kolay gitar eşlikli iki sesli Şarkı marş ve türküler I, çok kolay gitar eşlikli iki sesli şarkı marş ve türküler II, kolay gitar eşlikli sevilen melodiler I, Ziya Aydıntan’ın gitar eğitimine katkıları hakkında bilgiler verdi.

16 Mart 2022 (Bu haber 425 defa görüntülendi)