Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Ev Sahipliğinde Ünilig 2021-2022 Salon Futbolu 2. Lig Grup Mücadeleleri Başladı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu’nun organize ettiği ve Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleşen Ünilig 2021-2022 Salon Futbolu 2. Lig Grup müsabakaları Üniversitemiz Kapalı Spor Salonunda düzenlenen açılış seremonisi ile başladı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan açılış seremonisine Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Genel Sekreterimiz Recep Şen, Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kürşat Hazar, Üniversitemiz Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İ. Savaş Dündar, Üniversitemiz akademik ve idari personelleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşen Ünilig 2021-2022 Salon Futbolu 2. Lig Grup müsabakalarına, Kilis 7 Aralık Üniversitesi, Malatya İnönü Üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Alanya Alladdin Keykubat Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Kayseri Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi ve Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi erkek ve kadın takımları katıldı. 

Seremonide açılış konuşması yapan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim.” sözleriyle başlayarak gençlerin bu uğurda daha da ilerleyeceğini belirtti. Spor faaliyetlerinin hem izleyenin hem de içerisinde olanın tat aldığı bir organizasyon olduğunu belirten Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, katılan tüm takımlara Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ne hoş geldiniz diyerek başarılar diledi. 

Daha sonra da Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Ünilig 2021-2022 Salon Futbolu 2. Lig Grup müsabakalarına katılan tüm takımlara çiçek takdim etti.

Ünilig 2021-2022 Salon Futbolu 2. Lig Grup müsabakalarının ilk mücadelesi ise Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi ile Mersin Üniversitesi Erkek takımları arasında gerçekleşti. Kıran kırana mücadeleye sahne olan müsabakayı Üniversitemiz 3-1 kazandı.


Üniversitemiz Karacaoğlan Yerleşkesi OKÜ Spor Kompleksi'nde üniversitelerin kadın ve erkek takımlarının katılımıyla gerçekleşecek olan müsabakalar, 11 Mart  2022 Cuma günü ödül töreni ile sona erecek.

7 Mart 2022 (Bu haber 917 defa görüntülendi)