Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Büyük Önder Atatürk'ün Osmaniye' ye Gelişinin 97. Yıl Dönümü Kutlama Törenine Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Osmaniye’ye gelişinin 97. Yıl dönümü nedeniyle Osmaniye Devlet Demir Yolları Tren İstasyonunda gerçekleştirilen törene katıldı. 

Törene, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Kurmay Binbaşı Erol Demir, Belediye Başkan Vekili Mehmet Hulusi Akkuş, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şehit ve Gazi Dernekleri Temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Tören, Atatürk'ün trenle Osmaniye'ye gelişinin temsili karşılamasıyla başladı. Törenin devamında, Halk Oyunları Ekiplerinin ve Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının gösterileri sergilendi ve  Büyük Önder Atatürk’ün Osmaniye’ye gelişinin 97. Yıl dönümü şerefine 21 pare top atışı yapıldı. Törenin devamında Devlet Demir Yolları Tren İstasyonu'ndan Devlet Bahçeli Meydanına kadar olan yürüyüş güzergâhında, vatandaşların büyük ilgisi ve alkışları eşliğinde, kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Tören birliği ve askeri bando eşliğinde gerçekleşen kortej yürüyüşünün ardından Devlet Bahçeli Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde devam eden törende Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Atatürk Anıtına Valilik çelengini sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından tören, Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın şeref defterini imzalamasıyla sona erdi.

16 Ocak 2022 (Bu haber 1236 defa görüntülendi)