Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Karadeniz Teknik Üniversitesi arasında iş birliğini güçlendirmeyi ve tarafların bilimsel ve teknik gelişimlerine katkı sağlamayı amaçlayan  protokol, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı tarafından imzalandı.

Protokol; her iki Üniversitenin öğretim elemanlarının ortak araştırma faaliyetlerini bilimsel olarak desteklemeyi, iş birliği içerisinde ortak seminer, kurs, çalıştay ve diğer bilimsel faaliyetler düzenlemeyi, eğitim ve araştırma amaçlı bilgi, yayın, bilimsel dergi ve diğer materyallerin değişimini ve sanat, spor ve kültür konularında iş birliği yapmayı kapsıyor.

Protokolün imzalanmasının ardından açıklama yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Eğitim-öğretim başta olmak üzere pek çok farklı alanda yürütülen ikili işbirlikleri ile Osmaniye Korkut Üniversitesi’ni daha ileri seviyelere taşıyacağız. Bu doğrultuda  KTÜ ile imzaladığımız iş birliği protokolünün de Üniversitemize, ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile işbirliği protokolü imza töreninde Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun'a, Rektör Danışmanımız Doç.  Dr. Ceyhun Yükselir eşlik etti.

14 Aralık 2021 (Bu haber 561 defa görüntülendi)