Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi Düzenlendi

24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans öğrencilerinin Resim-Heykel Sergisi programı Mimarlık Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nde düzenlendi.

Düzenlenen programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hulisi Akkuş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, İl Defterdarı Emin Temiz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı.

Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi programının açılış konuşmasını Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Necmettin Yağcı ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı.

Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş’ın selamlarını ileterek sözlerine başlayan Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Necmettin Yağcı, Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi hakkında bilgilendirme yaptı.

Resim-Heykel Sergisi ve Müzik Dinletisi’nin hazırlanmasından dolayı Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi’ne teşekkür ederek sözlerine başlayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Üniversitemiz kurulduğu günden bu yana çok sayıda mezun vererek ülkemizin eğitim-öğretim hayatına çok önemli katkılar yaptı ve yapmaya da devam ediyor. OKÜ olarak bizim de güçlü dinamik bir eğitim-öğretim kadromuz var. Pandemi şartlarına rağmen fedakârca çalışmalarını yürüttüler ve büyük bir gayretle de çalışmalarına devam ediyorlar.  24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle tüm Öğretim Üyelerimizi ve Öğretim  Elemanlarımızı tebrik ediyor, kutluyorum.
 Üniversitemiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli yükseköğretim kurumlarından birisidir. Cumhuriyetin değerlerine bağlı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yürümeye devam ediyor. Onun veciz bir biçimde ifade  ettiği gibi ‘Yeni nesil mutlaka öğretmenlerin eseri olacak’ bu bilinçle bütün araştırma geliştirme eğitim-öğretim faaliyetlerimizi bu motivasyon ve şevkle hep birlikte ekip ruhu içerisinde sürdürmeye  devam ediyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günümüz kutlu olsun.” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi piyano şefi Ahmet Can Çakal ve Şef Yardımcısı Arş. Gör. Ahmet Korkmaz öncülüğünde Müzik Bölümü öğrencilerinin oluşturduğu koro tarafından  eserler seslendirildi.

Program, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Belediye Başkan Yardımcısı Hulisi Akkuş, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp, İl Defterdarı Emin Temiz, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir ile çok sayıda davetli ve öğrencilerin sergiyi gezmesi ile sona erdi.

25 Kasım 2021 (Bu haber 260 defa görüntülendi)