Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde TÜBİTAK 2237-B Proje Yazma Eğitimi Başladı

OKÜ Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörlüğü'nce düzenlenen “Fen ve Mühendislik Alanında TÜBİTAK 2237-B Proje Yazma Eğitimi” Üniversitemiz Rektörlük Büyük Salonda başladı.

Fen ve Mühendislik Alanında TÜBİTAK 2237-B Proje Yazma Eğitimi” açılış programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Fen Bilimleri Enstitü Müdürü ve aynı zamanda Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü  Doç. Dr. Bülent Yanıktepe, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eyüp Tel, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Coşkun, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Tutar, Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nihat Arıkan, Osmaniye Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Abdullah Mart, Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Kürşat Hazar ile çok sayıda Üniversitemiz akademik personeli katıldı.  

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe yaptı. Yanıktepe, Araştırma Projeleri ve TÜBİTAK Destek Programları Hakkında Bilgilendirme yaptı.

Daha sonra Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi, eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra araştırma geliştirme ve proje faaliyetlerine önem veriyor. Akademik sıralamadaki yerimizi daha üst noktalara çıkarmak için  arkadaşlarımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Araştırma geliştirme ve proje faaliyetleri için dış desteklere ihtiyacımız var. TÜBİTAK projeleri de bu anlamda çok önemli ve bizlere çok büyük destek sağlıyor. Biz de OKÜ olarak bu destekleri en iyi şekilde kullanacağız ve arkadaşlarımızın gayretleri ile Üniversitemizi daha üst seviyelere çıkaracağız. Fen ve Mühendislik Alanında  TÜBİTAK 2237-B Proje Yazma Eğitimi'ne katılan  kursiyerlere, eğitmenlere ve Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörümüz Doç. Dr. Bülent Yanıktepe’ye ve Düzenleme Kuruluna teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Rektörlük fuaye alanında katılımcılar için kokteyl düzenlendi. Kokteylin ardından eğitimlere geçildi.

Fen ve Mühendislik Alanında TÜBİTAK 2237-B Proje Yazma Eğitimi 15 Ekim 2021 tarihinde sona erecektir.

13 Ekim 2021 (Bu haber 161 defa görüntülendi)