Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz ENERMER ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi SERC Arasında İş Birliği Protokolü

Üniversitemiz Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürdürülebilir Enerji Araştırma Merkezi arasında ortak bilimsel çalışmalar ile eğitim-öğretim ve teknik işbirliği protokolü imzalandı.

İşbirliği protokolü, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Sürdürülebilir Enerji Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Serkan Abbasoğlu ve Üniversitemiz Enerji Eğitim-Etüt Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ertaç Hürdoğan tarafından imzalandı.

İşbirliği protokolü kapsamında, OKÜ ve UKÜ, sempozyum, kongre, kurultay, çalıştay gibi ortak bilimsel etkinlikler ve meslek içi eğitim faaliyetleri konusunda işbirliği, ortak araştırma ve geliştirme projeleri yürütme, bilimsel ve teknik yayınların paylaşımı, teknik mevzuat çalışmaları, ortak mesleki bilgi paylaşımında bulunmasına yönelik hükümler yer alıyor.


Üniversiteler ile işbirliğine önem verdiklerini ifade eden Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Her iki Üniversitenin ortak projeler sunulması ve ortak bilimsel etkinliklerin (kongre, çalıştay, sertifikalı eğitim vb.) düzenlenmesine yönelik hedeflerin de yer aldığı bu iş birliğinin bilimsel çalışmalara katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bu vesile ile protokolün her iki kuruma da hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

8 Ekim 2021 (Bu haber 133 defa görüntülendi)