Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşüne katıldı. 

Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşüne Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Gürsel Kanca, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Tekne, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcıları Adem Yılmaz ve Metin Arslanbaş, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz öncülüğünde çok sayıda vatandaş katıldı.

Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü, Dr. Devlet Bahçeli Meydanı Şehitler Anıtı önünden başladı ve Cumhuriyet Meydanında son buldu.  Yürüyüşte gençlerimiz tarafından Bayrağımız taşındı. Yürüyüş sırasında korteje Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı eşlik etti.

Cumhuriyet Meydanındaki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı ise coşkulu bir kalabalığın katılımına sahne oldu. Canları pahasına demokrasimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkan demokrasi şehitlerimiz ve terör şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Programın devamında Envar-ul Hamit Camii Müezzini Yunus Önat tarafından Kur'an-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Ali Çakmak dua etti. Daha sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından hazırlanan "Türkiye Geçilmez" sinevizyonu yayınlandı. Program Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ile sürdü.

Programın devamında Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye İl Başkanı Yusuf Çomu, Adalet ve Kalkınma Partisi Osmaniye İl Başkanı Seydi Gülsoy, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz birer konuşma yaptı. 

Konuşmaların ardından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren 7-10 yaş grubunda birinci Eylül Zehra Sönmez, ikinci Karhan Ali Aksoy, üçüncü Ayşebur Belinay Karip; 11-15 Yaş Grubu birinci Ayşe Yağmur Kara, ikinci Melike Naz Tütüncü, üçüncü Ece Su Doğan; 16-20 yaş grubu birinci Cebrail Baytekin, ikinci Edanur Bebek, üçüncü Berikanur Dağ; 21-29 yaş grubu birinci Ali Ahmet Öztürk, ikinci İrem Dürdane Tabak, üçüncü Gizem Şerife Tabak'a ödülleri ödülleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve protokol mensupları tarafından verildi.

Gençlik Merkezi'nin işaret dili gösterisi ve 15 Temmuz Osmaniye sinevizyonu gösterimi ile devam eden programın son bölümünde müzik öğretmenleri ve Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan 15 Temmuz Konseri yer aldı. Son olarak Gençlik Merkezi Üyesi Muhammed Emin Bozyel şiir okudu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Türkiye genelinde olduğu gibi Osmaniye’nin tüm camilerinden okunan sala ile sona erdi.

16 Temmuz 2021 (Bu haber 563 defa görüntülendi)