Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
“15 Temmuz Ruhu” Başlıklı Söyleşi Düzenlendi
“15 Temmuz Ruhu” başlıklı söyleşi Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun'un yönlendiriciliğinde Üniversitemiz resmi 
Instagram sayfası üzerinden yapıldı.

Söyleşide konuşan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde Demokrasi Destanı’nı yazan bütün kahramanlarımızı gönülden yâd ediyor, şehitlik mertebesine ulaşan aziz şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilik şerefine erişen kahramanlarımıza şükran ve minnetlerimi sunuyorum.” dedi.

Türk demokrasi tarihinde darbe ve darbe girişimlerini değerlendiren söyleşinin konuğu Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Emekli Binbaşı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe, canlı yayında darbelere ve darbe girişimlerini hazırlayan ya da etki eden hususlardan, silahlı kuvvetlerin yapısından bahsederek “Emir komuta zincirine karşı hareket edilemez mi, darbe gerçekleşseydi bugünkü Türkiye nasıl olurdu, siyaset bilimi çalışan biri olarak Türkiye'nin coğrafi konumu ile darbeler arasındaki ilişkiyi nasıl değerlendiriyorsunuz, ABD Brookings Enstitüsü ve Rand Corporation raporları ya da bu düşünce kuruluşlarının faaliyetlerinin Türk demokrasisine etkisi nasıl oluyor” sorularına yanıtlar verdi.

Söyleşinin sonunda Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyesi Emekli Binbaşı Doç. Dr. Ali Fuat Gökçe’ye teşekkür etti.

Söyleşinin tekrarı Üniversitemiz resmi Instagram hesabı @osmaniyekorkutatauni  üzerinden yayınlanmaktadır.
15 Temmuz 2021 (Bu haber 507 defa görüntülendi)