Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Haber Detayı
Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız Başlıklı Söyleşi Düzenlendi

"Sağlıklı Yaşam İçin Neler Yapmalıyız" başlıklı söyleşi Üniversitemiz resmi instagram hesabı üzerinden yapıldı.

Düzenlenen söyleşiye konuk olarak Dr. Derya Yıldırım ve Tıbbi Teknolog /Sağlık Eğitimcisi Alican Mansuroğlu olurken söyleşinin yönlendiriciliğini Üniversitemiz Kadın Platformu Koordinatörü Doç. Dr. Ümmügülsüm Candeğer yaptı. 

Söyleşide Sağlık Eğitimcisi/ Tıbbi Teknolog - Sağlıklı Hayat Merkezi Sorumlusu Alican Mansuroğlu, “Osmaniye SHM ne zamandan beri hizmet vermektedir? Bu kurum gibi diğer illerde de bir yapılanma var mıdır?, SHM'de hangi hizmetler verilmektedir ve bu hizmetler ücretli midir? ve sadece kadınlara mı hizmet verilmektedir?” sorularına yanıtlar verdi.

Dr. Derya Yıldırım ise Kanser hastalığı hakkında kısa bir bilgi verebilir misiniz? Kanser hastalığında kayıp oranımız çok yüksek midir?, Kısa adı KETEM olan birimin çalışmaları nelerdir?, Kadınlar kaç yaşından sonra burayı ziyaret etmelidir?, Kadınların bu birime gelmeden evde kendi kendilerini kontrol etmelerinin önemi nedir?, Kanser hastalığından korunmak mümkün müdür? ve Kanseri nasıl önleyebiliriz?” sorularına yanıtlar verdi.

10 Haziran 2021 (Bu haber 88 defa görüntülendi)