Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, 6 Şubat 2023’te Kaybettiğimiz Deprem Şehitlerimiz İçin Düzenlenen Anma Programına Katıldı
Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Valiliği koordinesinde 6 Şubat 2023 Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaşamlarını yitirenlerin anısına İstasyon Caddesi'nde düzenlenen "Sessiz Yürüyüş" anma programına katıldı.

Anma programında konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, depremlerde Osmaniye'de 1010 vatandaşı kaybettiklerini söyledi.
O acıyı tekrar yaşadıklarını aktaran Yılmaz, "Bu acıyı ne yıllar ne on yıllar asla dindirmez. O acılı günlerde tek yürek olduk. Türkiye tek yürek oldu, Osmaniye tek yürek oldu. Hep beraber bu felaketle mücadele ettik. Mücadelede geldiğimiz noktada acıların dinmeyeceğini biliyoruz ama elimizden gelen gayreti gösteriyoruz." dedi.

Konuşmanın ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından depremde hayatını kaybedenlerin anısına alana karanfil bırakıldı.

Anma programının devamında, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun'un da katılımıyla depremde hayatını kaybedenler için Devlet Bahçeli Meydanı'na kadar "Sessiz Yürüyüş" gerçekleştirildi.
6 Şubat 2024 (Bu haber 279 defa görüntülendi)