Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Öğrencilerimiz Çocuklara Yönelik Çevre Eğitimi Etkinliği Düzenledi

Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü 1. sınıf öğrencileri, "Çocuk ve Doğa" dersi kapsamında Şehit Tayfun Doğan İlkokulu ana sınıfı öğrencilerinin çevre bilincini artırmak amacıyla eğitim etkinliği düzenledi.

Etkinlik çerçevesinde, üniversitemiz öğrencileri okulun ana sınıfını ziyaret ederek çocuklarla birlikte çeşitli çevre dostu faaliyetlerde bulundu. Etkinlikle öğrencilerin çevre konusundaki farkındalıklarının artırılması ve geri dönüşüm bilincininin geliştirilmesi hedeflendi.

Etkinlik kapsamında, üniversitemiz öğrencileri ve ilkokul öğrencileri birlikte okul bahçesine fidan ve çiçekler diktiler. Bu eğitici etkinlikle, çocuklara doğayı sevme, değer verme ve koruma konusunda duyarlılık kazandırmak amaçlandı. Ayrıca, öğrenciler tarafından önceden hazırlanan geri dönüşüm malzemelerinden oluşan çeşitli materyaller, lastik, tahta kasa, kozalak, yoğurt kapları sınıf ve okul bahçesine yerleştirildi. Bu materyallerin kullanıma kazandırılmasıyla öğrencilere geri dönüşümün önemi konusunda görsel bir deneyim sunularak, çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması hedeflendi.

Etkinlik sırasında öğrencilerimiz, çocuklara çevreye duyarlı olmanın yanı sıra birlikte çalışmanın ve doğayı korumanın önemini de vurguladılar. Şehit Tayfun Doğan İlkokulu ana sınıfı öğrencileri ise bu etkinlik sayesinde hem eğlenceli bir gün geçirme fırsatı buldu hem de çevre konusunda farkındalık kazandı.

OKÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri, bu tür etkinliklerin çocukların erken yaşta çevre bilincini oluşturmada etkili olduğuna inandıklarını ve benzer etkinliklerle çevre konusundaki farkındalığı artırmaya devam edeceklerini belirttiler.

 

31 Ocak 2024 (Bu haber 222 defa görüntülendi)