Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
DÜNDEN BUGÜNE TÜRKÇE SÖYLEŞİSİ PROFESÖR DOKTOR NEVZAT ÖZKAN İLE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz resmi Instagram sayfası üzerinden gerçekleştirilen söyleşiler devam ediyor. Bu kapsamda son olarak “Dünden Bugüne Türkçe" başlıklı söyleşi Instagram hesabımız üzerinden gerçekleştirildi.

Söyleşinin Yönlendiricisi Üniversitemiz Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök olurken söyleşiye konuk olarak Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevzat Özkan katıldı.

Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevzat Özkan, Türkçe’nin resmi dil olma serüvenini Türk tarihi içinde değerlendirerek, Türkçenin Türk dünyasındaki önemi, ortak Türkçenin nasıl oluşturulması gerektiği, Türkiye Türkçesinin Türk dünyasının ortak dili olma durumu, yabancı sözcükler bakımından Türkiye Türkçesi'nin durumu ve bilim dili olarak sadece Türkçenin kullanılmasının mümkün olup olmadığı hakkında bilgiler verdi. 

Söyleşinin sonunda Üniversitemiz Dil Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Murat Gök, Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nevzat Özkan’a teşekkür etti.

27 Ocak 2022 (Bu haber 955 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Karacaoğlan Yerleşkesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
03288271010