Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Fakültemiz Tarih Bölümü Öğretim Üyesinden ‘’19 Mayıs Atatürk ve Türk Gençliği’’ Başlıklı Konferans

OKÜ Kültür ve Edebiyat Kulübü tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen ‘’ Atatürk ve Türk Gençliği’’ başlıklı konferans, OKÜ Rektörlük Büyük Salon’da gerçekleştirildi. Etkinliğe, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Demirtaş, dekan yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla başlayan program, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu’nun sunumuyla devam etti. Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu, sunumunda Atatürk’ün hayatı, anıları ve Türk gençlerinin sorumluluklarına değinerek, "19 Mayıs, hem milli mücadelenin hem de Cumhuriyetin kuruluşunun meşalesinin yakıldığı tarihtir. Şöyle de bir özelliği var: Aynı zamanda, Mustafa Kemal Atatürk’ün de doğum günüm dediği bir tarihdir. Bu bayram hem milli bilincimizi artırıyor hem de bir araya gelmemize vesile oluyor. Bugünkü konumuz da Atatürk ve gençlik aslında. Neden? Atatürk, hem İstiklal Savaşı’nı hem de kurduğu Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet ediyor. Kendisi nasıl bir gençlik geçirdi diye baktığımızda; okuyarak, spor yaparak, araştırarak, bir vazife bilinciyle kendini geliştirerek, varlığını Türk varlığına armağan etmiş bir gençlik geçirdiğini görüyoruz." şeklinde konuştu.

Kültür ve Edebiyat Kulübü öğrencilerimiz tarafından seslendirilen ‘’Ataya Cevap’’, ‘’10 Yıldan Sonra’’, ‘’Vatan Destanı’’, ‘’Mustafa Kemal’i Düşünüyorum’’ adlı şiirler ve oratoryo sunumu katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Etkinliğe katkılarından dolayı konuşmacı Doç. Dr. Muhammed Fazıl Himmetoğlu'na ve öğrencilerimize teşekkür belgesi takdim edildi. Program, günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
27 Mayıs 2024 (Bu haber 149 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818