Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Fakültemiz Tarih Kulübü'nden 21. Yüzyılın Lideri Atatürk Başlıklı Konferans


Fen Edebiyat Fakültemiz  Tarih Kulübü tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla, “21. Yüzyılın Lideri Atatürk” başlıklı konferans düzenlendi. 

Rektörlük Büyük Salonda gerçekleştirilen konferansa Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay,  üniversitemiz akademik ve idari personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan konferansta Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’nün biyografisi paylaşıldı. 

Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yunus Emre Tansü “Mustafa Kemal Atatürk, emperyalizme karşı direnen mazlum ulusların kurtarıcısı, onlara örnek olan büyük bir lider.  Bizler Selçuklu’nun ahfadı,  Osmanlı’nın torunu ve Cumhuriyet'in çocuklarıyız. Türklerin tarih geleneğinde devlet ebed müddettir. Türklerin her zaman tarih boyunca bir devleti olmuş, hiç bir zaman devletsiz kalmamıştır. Eğer devletsiz kalma gibi bir durumları olmuşsa en kısa zamanda yeni bir hanedan, yeni bir boy, yeni bir Türk devletini tesis etmiştir.” dedi. 

Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmamış, kolay kurtarılmamıştır diyen Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yunus Emre Tansü, “Bunu başaranlar, gerçekleştirenler çok özel bir kadrodur. Aralarında Mustafa Kemal’in, Kazım Karabekir’in, Ali Fuat Cebesoy’un, Refet Bele’nin bile bulunduğu 19. Yüzyılın, Sultan 2. Abdülhamid’in açtığı okullarda yetişmiş 2 ya da 3 dil bilen, entelektüel olarak bütün dünyayı takip eden aydınlar tarafından Cumhuriyetimiz kurulmuştur.” diye konuştu.  

Konferansın sonunda Gaziantep Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Yunus Emre Tansü’ye Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay tarafından çiçek ve teşekkür belgesi takdim edildi. 

Konferansın sonunda kısa bir konuşma gerçekleştiren Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, Mustafa Kemal Atatürk'ün asrın lideri olmasını sağlayan özelliklerinden söz ederek ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.’ sözü ile de öğrencilere okursanız, öğrenirseniz, başka hiçbir şeye ihtiyacınız olmaz sözleriyle konuşmasını bitirdi.

10 Kasım 2022 (Bu haber 536 defa görüntülendi)
İletişim
Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karacaoğlan Yerleşkesi 80000 OSMANİYE
03288251818