Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan DAYANGAÇ


Prof. Dr. Alpaslan DAYANGAÇ
alpaslandayangac@osmaniye.edu.tr

 

1975 yılında Osmaniye’de doğan Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, 1996 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Biyoloji Öğretmenliği’nden mezun oldu.

2001 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalında yüksek lisans eğitimini, 2005 yılında Elazığ Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalı Tıbbi Fizyoloji alanında Doktora eğitimini tamamladı. 2007 yılında Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başladı. Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, 2012 yılında Ahi Evran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü’nde Doçent olarak göreve başladı. Ahi Evran Üniversitesi’nde Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Kaman Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 

Uluslararası İndeksli dergilerde yayınları mevcut olan Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, bilimsel kongrelerde tebliğlerde bulundu. 2017 yılında Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Sağlık Yüksekokul Beslenme ve Diyetetik Bölümünde profesör olarak göreve başladı ve halen Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanlığı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığı görevini yapmaktadır. 

Prof. Dr. Alpaslan DAYANGAÇ, 15.02.2021 tarihinden itibaren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun tarafından Rektör Yardımcılığı görevine atanmış bulunmaktadır. Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, Emine Asuman Dayangaç ile evli ve 2 çocuk babasıdır.