Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz 2022–2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni Düzenlendi

Üniversitemiz 2022- 2023 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Karacaoğlan Yerleşkesi OKÜ Stadyumu’nda gerçekleştirildi.  Ön lisans, lisans ve lisansüstü mezunlarımız coşkulu bir törenle geleceğe uğurlandı.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, 22 Eylül 2023 tarihinde Üniversitemiz Karacaoğlan Yerleşkesi’nde düzenlendi. OKÜ Stadyumu’nda gerçekleştirilen coşkulu törende, yaklaşık 2 bin 800 mezunumuz diploma almanın gururunu yaşadılar. Törene katılan OKÜ’lü mezunlar; heyecanlarını ve mutluluklarını aileleri, sevdikleri, arkadaşları ve hocalarıyla paylaşırken bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Üniversitemiz dijital medya mecralarından canlı olarak yayınlanan 2023 OKÜ Mezuniyet Töreni’ne, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Dr. Asu Kaya, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcı Vekili  Murat Karabulut, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, üniversitemiz akademik ve idari çalışanları  öğrenciler ve aileleri katıldı.

2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, bu yıl 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin fotoğraflarının yer aldığı ve isimlerinin anons edildiği geçit töreni ile başladı. Duygusal anların yaşandığı geçit töreninde vefat eden akademisyenler ve öğrencilerimiz rahmetle yâd edildi. Geçit töreni, Fen Edebiyat Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Kadirli Uygulamalı Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sosyal Bilimler Enstitüsü, Bahçe Meslek Yüksekokulu, Düziçi Meslek Yüksekokulu, Kadirli Meslek Yüksekokulu ve Osmaniye Meslek Yüksekokulunun geçişi ile kortej tamamlandı.


2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile devam etti.

OKÜ’lü mezunlar adına konuşmayı üniversitemiz Kadirli Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi bölümü öğrencisi Makbule Sena Genç yaptı.

Törenin devamında konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, “Bugün burada hep birlikte olmamızın nedeni sadece öğrencilerimizin mezun olmaları değil, aynı zamanda toplumumuzun bir parçası olarak yaşadığımız zorluklar karşısında sergilediğimiz dayanışmayı da anmak olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda, öncelikle, 6 Şubat Depremi'nden etkilenen bölgelerde yaşayan öğrenci arkadaşlarımıza ve ailelerine en içten selamlarımı iletiyorum. Bu acı felaket sonucunda hayatını kaybeden başta üniversitemizden çok değerli arkadaşlarımız Batuhan ve Ahmet’i, kıymetli öğrencilerimiz Gülçin, Abdi, Fulya, Furkan, Halil İbrahim, Ayşe Nur, Barış, Erdim, Vedat, Emine, Nida Nur, Meryem, Seda Nur, Batuhan, Mehmet, Sude, Alican, Burhan, Kürşat, Mehmet, Oğuzhan, Uğur, Esra Nur, Sergen, Merve, Makbule, Zeynep ve Şeyma hatıralarımızda ve yüreğimizde yaşamaya devam edecekler.  Deprem felaketi sonucunda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza bir kez daha Allah'tan rahmet, ailelerine ve sevdiklerine başsağlığı diliyorum.” dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun konuşmasının devamında “16 yıl önce kurulmuş genç bir üniversite olarak yenilikçi vizyonumuzla gelişimin öncüsü olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Her yıl eğitim kalitemizi geliştirmeye ve kapasitemizi artırmaya gayret gösteriyoruz. Bu yıl da 1000 civarında lisans, 800 ön lisans ve 1000’e yakın lisansüstü öğrencimizi mezun edeceğiz ve keplerini havaya fırlatırken coşkularına ortak olacağız. Tarihsel süreç boyunca, dünya çapında saygınlık kazanmış bilim insanları yetiştirerek, dünya medeniyetine büyük katkılar yapan bir ulusun çocukları olarak atalarımızın mirasını gelecek nesillere daha güçlü bir biçimde taşımayı hedefliyoruz. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak bu büyük mirasın sorumluluğunu gururla üstlenecek, bilimsel bilgi birikimiyle milli kimliğimizi güçlendirme ve tüm insanlığa katkı sağlama amacı taşıyan gençler yetiştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

OKÜ Bilimsel Mirasın Sorumluluğunu Daima Üstlenecek

OKÜ olarak tüm insanlığa katkı sağlayacak nitelikle öğrenciler yetiştirmeye devam edeceklerini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘’Tarihsel süreç boyunca, dünya çapında saygınlık kazanmış bilim insanları yetiştirerek, dünya medeniyetine büyük katkılar yapan bir ulusun çocukları olarak atalarımızın mirasını gelecek nesillere daha güçlü bir biçimde taşımayı hedefliyoruz. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak bu büyük mirasın sorumluluğunu gururla üstlenecek, bilimsel bilgi birikimiyle milli kimliğimizi güçlendirme ve tüm insanlığa katkı sağlama amacı taşıyan gençler yetiştirmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

‘’Türkiye Cumhuriyeti’ni Geleceğe Taşıyacak Sizlersiniz’’

OKÜ’lü mezunlara güvenini ve inancını da ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, ‘’Bugün diplomanızı alarak eğitim-öğretim hayatınızın bir dönemini tamamlıyor ve hayatınızda yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Bizler de 1923 yılında temelleri atılan Cumhuriyetimizin 100. yılında, siz değerli mezunlarımızla bir arada olmanın büyük gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hepiniz, büyük zorlukları aşarak, fedakârlıkla çalışarak, emek vererek mezun olmayı hak ettiniz. Yolunuz uzun ve zorluklarla dolu olacaktır, ancak unutmayın bin yıllık tarihimizdeki her bir şanlı ecdadımız gibi, Cumhuriyetimizin kurucuları da büyük zorluklarla karşı karşıya kaldılar. Bundan sonra da bu büyük mirası, geleceğimizin temsilcileri olarak sizler devralıyorsunuz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi mirası olan bilim ve aklın kılavuzluğunda milletimizin temel değerlerine her koşulda sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe taşıyacak olan sizlersiniz. Eğitim ve öğrenim sürecinizde kazandığınız bilgi ve deneyimleri, azim ve kararlılığınızla birleştirerek ülkemizin aydınlık geleceğine katkı sağlayacağınıza canı gönülden inanıyor, gelecekteki başarılarınızın ülkemize ve tüm insanlığa ilham kaynağı olmasını diliyorum.’’ şeklinde konuştu.

Sözlerine, güzel temenni ve dileklerini belirtip mezunlarımıza ömür boyu başarılar dileyerek devam eden Rektör Uzun, ‘’Sizler Türk Devletinin yenilmez, zinde hayat gücü ve Türk Milletinin teminatı ve istikbalisiniz. Kendinizi hiçbir zaman küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Unutmayın ki….Hepiniz birer Türk Bayrağı'sınız. Yolunuz ve bahtınız açık, geleceğiniz aydınlık olsun. Yüce Allah yardımcınız olsun.’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Açılış konuşmalarından sonra törene katılamayan MHP Genel Başkanı Osmaniye Milletvekili Dr. Devlet Bahçeli’nin telgrafı okundu.

Telgrafın okunmasından sonra Başarı Belgeleri ve Ödüllerin Takdim Töreni’ne geçilerek akademik birimlerimizde başarılı olan mezunlarımıza ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi. 

Üniversitemiz Hemşirelik Bölümü Öğrencileri İçin Yemin Töreni Düzenlendi

2023 OKÜ Mezuniyet Töreni’nde Hemşirelik Bölümü öğrencileri için ilk defa yemin töreni düzenlendi. Hemşirelik bölümü öğrencileri, düzenlenen yemin töreninde de hemşirelik andını Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Derya Tülüce öncülüğünde okuyarak mesleğe ilk adımlarını atmış oldu. 

Törenin devamında üniversitemiz akademik birimlerinde en başarılı olan mezunlar için hazırlanan mezuniyet kütüklerine isimler Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Dr. Asu Kaya, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve Prof. Dr. Coşkun Özalp, Rektör Danışmanları Doç.  Dr. Ceyhun Yükselir, Doç. Dr. Servet Reyhan, Fakülte Dekanları, Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlerinin katılımlarıyla gerçekleşti. 

Yaklaşık 2800 OKÜ’lü Kep Atma Heyecanı Yaşadı

Törenin sonunda, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile protokol mensupları kep atma törenine katılarak mezunların coşkusuna ortak oldu. OKÜ 2023 Mezuniyet Töreni, yaklaşık 2800 mezunumuz keplerini havaya atma heyecanı yaşamasıyla son buldu. Mezunlarımız, tören sonrası aileleriyle birlikte duygusal anlar yaşarken hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.


Üniversitemiz 2022-2023 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni’ni İzlemek İçin Lütfen Tıklayınız...

 

22 Eylül 2023 (Bu haber 780 defa görüntülendi)