Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz 19 Eylül Gaziler Günü Dolayısıyla Düzenlenen Törene Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen törene katıldı. 

Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, 12’nci Komando Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ahmet Burak Yürüten, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Vali Yardımcısı Hakan Yavuz Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Halit Gülten, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve yakınları katıldı.

Atatürk Anıtı’na Valilik, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şubesi, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi, Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği ile Osmaniye Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği’nin çelenklerinin sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşımız okundu.

Törende, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Türkiye Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şube Başkanı Ali Kurt yaptı. 

Törenin devamında, Vali Dr. Erdinç Yılmaz şeref defterini imzaladı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz'ın Şeref Defterini imzalamasının ardından sona erdi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Osmaniye Şubesi, Osmaniye Şehit Polis Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma Derneği, Osmaniye Şehit Aileleri ve Gaziler Derneği ile Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şubesi’ni ziyaret etti. 

Ziyaretler sırasında şehitlerimiz ile ebediyete intikal etmiş gazilerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Ziyaretler sırasında, Osmaniye Belediyesi tarafından hazırlanan plaketler Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tarafından gazilerimize takdim edildi.

19 Eylül 2023 (Bu haber 187 defa görüntülendi)