Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz, Orman Yangınları, Yorgun Mermi ve Suda Boğulma Olaylarının Önlenmesi Konulu Toplantıya Ev Sahipliği Yaptı

İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen "orman yangınları, yorgun mermi ve suda boğulma olaylarının önlenmesi" konulu toplumsal farkındalık oluşturma ve bilgilendirme toplantısı üniversitemiz ev sahipliğinde yapıldı. 

15 Temmuz Şehitler Amfisinde yapılan toplantıya Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, 12'nci Komando Tugay Komutanı ve Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Turgut Muhammet Çalışkanlar, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Coşkun Özalp ile Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Emniyet Müdürü Mehmet Sarıbuva, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, belde belediye başkanları, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak yaptı.  

Açılış konuşmasının ardından Orman yangınları, yorgun mermi ve suda boğulma olaylarının önlenmesi hakkında bilgilendirme sunumları yapıldı.

Toplantının sonunda konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, İl Jandarma Komutanlığına gösterdiği duyarlılık nedeniyle teşekkür ederek, “Orman yangınları, suda boğulma ve düğünlerde ateş etme konusunda alacağımız basit önlemler ve göstereceğimiz hassasiyetle birçok insanın ölmesi engellenmiş olabilir." dedi.

24 Ağustos 2023 (Bu haber 417 defa görüntülendi)