Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, 12-18 Mayıs Dünya Hemşirelik Haftası Kutlama Programına Katıldı

12-18 Mayıs Dünya Hemşirelik Haftası, yeni Osmaniye Devlet Hastanesi Konferans Salonunda düzenlenen programla kutlandı. 

Programa üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’un yanı sıra Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Ahmet Kara, Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mürsel Koçer, doktorlar ve hemşireler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programın devamında Osmaniye Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Vekili Havva Demirci, hemşireliğin tarihini anlatan bir konuşma yaptı. Programın devamında konuşan Osmaniye Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Mürsel Koçer ise tüm hemşirelerin Hemşireler Gününü kutladı.

İl Sağlık Müdürü Ahmet Kara ise yaptığı konuşmada, hemşirelere teşekkür ederek, Hemşirelerimiz olmasa birçok şeyi başaramazdık diye düşünüyorum. Her koşulda sağlık hizmet sunumunun önemli bir kaleminde yer aldığınız için hem kurumumuz adına hem sağlık camiamız adına teşekkür ederiz.” dedi.

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada "Sağlık her şeyin başı, sağlık olmadan hiçbir şeyin anlamı yok. Doktorlarımızın, Hemşirelerimizin, Ebelerimizin, sağlık personelimizin ilgileri hayatımızda ne kadar önemlidir." dedi.

Konuşmaların ardından üniversitemiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayşe İnel Manav "Hemşirenin Kendi Farkındalığı" konulu bir sunum yaptı. 
Program üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile diğer protokol üyelerinin plaket takdimi ile son buldu.
16 Mayıs 2023 (Bu haber 601 defa görüntülendi)