Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
OKÜ Dr. Öğretim Üyesi Burak Bircan’ın Projesi'ne TÜBİTAK'tan Destek

Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Burak Bircan’ın yürütücüsü olduğu araştırma projesi, TÜBİTAK 3501- “Kariyer Geliştirme Programı” kapsamında desteklenmeye değer bulundu. 

Projenin yürütücüsü üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Burak Bircan’ın yaptığı "Erkek Sıçanlara Kronik Meteorin-Like Protein İnfüzyonunun Hipotalamus-Hipofiz-Testiküler Aks Üzerindeki Etkilerinin Araştırılması" başlıklı TÜBİTAK 3501- Kariyer Geliştirme Programı projesi, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun bulundu. 

Projenin yürütücüsü Dr. Öğr. Üyesi Burak Bircan, proje ile doktora sürecinde edindiği deneyimlere ek olarak beyin araştırmaları ve üreme fizyolojisi/patofizyolojisi alanında da deneysel tecrübe kazanacağını ve farklı disiplinler ile ortak çalışarak yeni analiz teknikleri konusunda pratik ve tecrübe edineceğini belirterek,   Meteorin-Like Protein (Metrnl)’nin puberte, dişi üreme sistemi, üreme-obezite, stres üreme etkileşimi, ovaryum yokluğu (overektomi), testiküler hasar gibi üreme sistemini daha da kapsayacak çalışma konularında araştırmalarına devam edeceğini ifade etti.

22 Mart 2023 (Bu haber 391 defa görüntülendi)