Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesinden Rektörümüze Ziyaret

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Komitesi Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, UTMK Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Üyesi ve Somut Olmayan Kültürel Miras Derneği Başkanı Doç. Dr. Evrim ÖLÇER ÖZÜNEL ve UTMK Somut Olmayan Kültürel Miras İhtisas Üyesi aynı zamanda Yaygın ve Örgün Eğitimde Somut Olmayan Kültürel Miras UNESCO Kürsüsü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Erman ARAL ve Bilge TÜZEL’den oluşan heyet Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’u ziyaret etti.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizi etkileyen depremlerin yarattığı felaketin etkilerinin azaltılması için somut olmayan kültürel mirastan yararlanılmasına yönelik çözümler üretmek, UNESCO konularında UNESCO Türkiye Millî Komisyonunun olası katkılarını değerlendirmek ve hükûmete rapor sunmak üzere ön incelemede bulunulması için Osmaniye’ye gelen heyet, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’u makamında ziyaret ederek istişarelerde bulundu. 
UTMK Başkanı Prof. Dr. M. Öcal OĞUZ, nazik ev sahipliği dolayısıyla Rektörümüz Prof. Dr. Turgay UZUN’a teşekkürlerini sundu. 

Heyet Osmaniye’de incelemelerde bulunduktan sonra Adana, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Hatay’da çalışmalarına devam etmek üzere ilimizden ayrıldı.

12 Mart 2023 (Bu haber 515 defa görüntülendi)