Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Öztürk’ün Projesi TÜBİTAK Tarafından Desteklenecek
Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Öztürk’ün danışmanlığında yürütülecek olan "6 kW Araç üstü Çok Portlu Entegre Dönüştürücü Tasarımı ve Prototip Üretimi" başlıklı ve 7220751 proje numarasıyla TÜBİTAK 1507 Programı kapsamında desteklenmeye layık görüldü.

Üniversite-Sanayi iş birliği kapsamında yürütülecek olan proje Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Öztürk’ün Gömülü Sistem Tasarımı, Gömülü Yazılım ve AUTOSAR çerçevelerindeki danışmanlığında ve Solvaytech Ar-Ge firması ile birlikte Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğretim üyelerinin desteğiyle gerçekleşecek. 

GMZ Energy’nin de desteğinin bulunacağı proje 18 ay sürecek ve proje sonunda hidrojen yakıt hücreleri, güneş paneli, lityum bataryalar ve hem elektrik motoru hem de rejeneratif modda jeneratör olarak çalışan farklı enerji kaynaklarının otomotiv sınıfında ortak kullanılması sağlanacak. 

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, projeleriyle ülkemizin, bölgemizin ve şehrimizin kalkınmasına ve gelişmesine katkı sunan akademisyenlerimizi tebrik ettiği ifade ederek, Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Öztürk’e de başarılarının devamını diledi.
3 Mart 2023 (Bu haber 600 defa görüntülendi)