Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar Üniversitemizde

Üniversitemizde, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın katılımıyla “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” başlıklı konferans düzenlendi.  

Konferans öncesinde Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’u makamında ziyaret etti. 

Ziyaret sonrasında üniversitemiz Rektörlük Büyük Salona geçildi. Burada saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan konferansın açılış konuşmasını Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak çalışanlarımızın mutluluğunu ve verimini artırmak, dış paydaşlarla olan ilişkilerimizi güçlendirmek ve en önemlisi de öğrencilerimizin aidiyet duygusunu artırmak ve üniversitemizin mensubu olduklarından dolayı kendilerini şanslı hissetmelerini sağlamak istiyoruz. Çok iyi ve çok güçlü akademik ve idari kadroya sahibiz. Bu da bizim için çok büyük bir avantaj. Sahip olduğumuz bu avantajı kendi kalitemizi artırma noktasında motive edici bir unsura dönüştürerek ve bu süreci hızlanarak devam ettiriyoruz. Bu sürece katkı sağlayan bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.  

Programa, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’ın özgeçmişinin okunması ile devam edildi.

Daha sonra Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, “Yükseköğretimde Kalite Güvencesi ve Akreditasyon” başlıklı sunum gerçekleştirdi.

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, kalite güvence sisteminde amaca uygunluk yaklaşımını benimsediklerini ve yükseköğretim kurumlarından kendi ihtiyaçlarına uygun bir modeli ortaya koymasını beklediklerini kaydetti.

Konferansta YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, Kalite Güvencesinin Artan Önemi, Modern Bir Kavram Olarak Kalite, Paydaşların Kalite Algısı, Yükseköğretimde Kalite Güvencesi, Kalite Güvence Sistemleri & YÖKAK’ın Kalite Güvencesi Çerçevesi, Kalite Güvencesi ve Akreditasyon Uygulaması, YÖKAK Ölçütlerinin Uluslararası Uyumu, YÖKAK Dış Değerlendirme Türleri, Kalite Güvencesinin Hedefleri ve YÖKAK ve Akreditasyon Ajanslarının Gündemi hakkında bilgiler verdi. 

Üniversitemiz akademik ve idari çalışanlarının katılım sağladığı konferansın sonunda soruları da yanıtlayan YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar’a üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, günün anısına plaket takdim etti. 

Konferans Rektörlük fuaye alanında verilen kokteyl ile sona erdi.

26 Ocak 2023 (Bu haber 756 defa görüntülendi)