Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Osmaniye'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl Dönümü Kutlamaları
Osmaniye’nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 101. Yıl dönümü kutlamaları çelenk sunumuyla başladı. Devlet Bahçeli Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene; Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu, İsmail Kaya ve Baha Ünlü, Osmaniye 25-26. Dönem Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, üniversitemiz Rektör Vekili  Prof. Dr. Coşkun Özalp, Baro Başkanı Mehmet Karakoç, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, Vali Yardımcısı Vekili Uğur Muzaffer Çam, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Şehit ve Gazi Dernekleri Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayan törende Valilik Çelengi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık tarafından, Belediye Başkanlığı çelengi ise  Belediye Başkanı Kadir Kara tarafından Atatürk Anıtına sunuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından şeref defterini imzalayan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık Şeref Defterine şöyle yazdı; “Aziz Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesi verdiği, adeta küllerinden doğduğu Kurtuluş Savaşı, hepimiz için unutulmaz ibretlerle doludur. Bu vatanın evlatları, ülkenin her köşesinde büyük bir mücadele başlatmış, hiçbir geri adım atmadan yaşadıkları yerleri düşman işgalinden kurtarmayı başarmıştır. Özellikle milletimizin sınır boylarında gösterdiği direniş, kale gibi duran insanımızla güçlenmiş, tarihin altın sayfalarında yerini almıştır. Yüz yıl önce Osmaniye halkında tecessüm eden cesaret ve kahramanlıkla tüm dünya,Türk milletinin özgür ve bağımsız ruhunu görmüş, vatan toprakları eşsiz bir vefa örneğine şahitlik etmiştir. Bu güçlü direniş 7 Ocak günü kutlu bir zaferle sonuçlanarak Osmaniye düşman işgalinden kurtarılmıştır. Milletimiz, ülkesi için mücadele veren, bu uğurda şehit olup rahmeti Rahman’a eren, gazi olup zafer müjdesi veren hiçbir evladını unutmayacak, bağımsızlık meşalesini hep yukarıda tutacaktır. Cumhuriyetimizin 100. Yılını, Osmaniye’mizde de “Türkiye Yüzyılı Vizyonu” ile taçlandırmak için var gücümüzle çalışacağız. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi  rahmetle ve minnetle yâd ediyor, güzel şehrimiz Osmaniye’nin kurtuluş gününü kutluyorum."

Osmaniye’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. Yıl dönümü kutlama programı Devlet Bahçeli Meydanında düzenlenen törenle devam etti.
7 Ocak 2023 (Bu haber 210 defa görüntülendi)