Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, TRT Çukurova Radyosu'na Konuk Oldu

TRT Çukurova Radyosu’nda yayımlanan “Hayatın İçinden” adlı programa konuk olan Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, program sunucusu Muhammet Kalem’in üniversitemize ilişkin sorularını yanıtladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun konuşmasında  "Üniversiteler kentlere kentlerde üniversitelere çok değer katıyor. Bunun özelikle bir kültür alışverişi olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamda Osmaniye köklü bir kültüre, köklü bir geleneğe sahip bir  ilimiz. Bu nedenlede biz Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi olarak  Osmaniye ilimizin adını taşıyoruz, bundan da gurur duyuyoruz. Bu kadim kent, şehitler diyarı Osmaniye'mizde bir yükseköğretim kurumunun var olması, varlığını devam ettirmesi ve bizim de bu yönde çabalarımızın olması bizleri de gururlandırıyor, mutlu ediyor. Üniversitemizde elimizden geldiğince kentimize  bölgemize, ülkemize hizmet etme noktasında güçlü bir motivasyona sahibiz. Bu motivasyon, bu duygu ve düşüncelerle  bütün mesai arkadaşlarımız fedakârca görevlerini ifa etmeye gayret ediyor.

Osmaniye'miz özellikle coğrafi anlamda baktığımızda çok önemli bir noktada, kavşak noktasında yer alıyor. Ekonomik anlamda da baktığımızda çok güçlü bir noktada,  endüstriyel bir bölgede yer alıyor. Burada Bakü-Tiflis-Ceyhan ve Kerkük-Yumurtalık petrol boru hatları, Ceyhanda kurulan Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi ve Yumurtalık Serbest Bölgesi bulunuyor. Bu anlamda buralara en yakın il Osmaniye ve en yakın üniversite de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi. Buralarda çok büyük ve güçlü sanayi tesisleri  yer alıyor. Bizde bu anlamda güçlü ve ekonomik anlamda da çok büyük potansiyele sahip bölgenin ihtiyaçlarına hizmet etmeye, özellikle buralarda istihdam yaratmaya çalışıyoruz.  Ar-Ge çalışmalarımızla da buradaki tüm  sanayi tesislerine  destek olmaya gayret ediyoruz. Ayrıca bizde Buradaki sanayi tesislerinin sanayi birikiminden beslenmeye gayret ediyoruz.

Üniversitemizde sanayi ile işbirliğini çok önemsiyoruz. Bu anlamda Sanayi İş Birliği Koordinatörlüğümüzü kurduk, bunun üzerinden de ülkemizin önde gelen sanayi kuruluşları başta olmak üzere bir çok sanayi kuruluşu ile iş birliğimiz bulunmaktadır. Ayrıca Teknoloji Transfer Ofisimizi kurduk. Buradan da  özellikle Osmaniye'de güçlü bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olan ve güçlü bir yönetimi bulunan OSB ile de çok yakın ve güçlü  ilişkilerimiz var. OSB ile buralardaki tesislere  beraber ulaşmaya ve birlikte çözüm üretmeye gayret ediyoruz.
 
Cumhuriyetimizin 100. yılında büyük bir gururla ülkemize, devletimize sağladığımız katkıyı en yüksek düzeye çıkarmak için devletimizin bize sağladığı bütün imkanları en optimal şekilde değerlendirerek buradan güçlü katma değerler elde etmeye çalışıyoruz.  İnşallah önümüzdeki süreçte de daha güçlü daha somut sonuçlar ortaya çıkmış olacaktır." dedi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay UZUN, konuşmalarının sonunda gençlerin neden Osmaniye Korkut Ata Üniversitesini tercih etmesi gerektiğinden, üniversitemizin sağladığı imkânlardan bahsetti.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, üniversitemizin bilimsel  çalışmalarını yakından takip ederek çalışmalarımızın tanıtımı hususunda destek olan TRT Çukurova Radyosu'na teşekkür etti.

7 Ocak 2023 (Bu haber 168 defa görüntülendi)