Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
1 Milyon İstihdam Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısına Üniversitemizden Katılım

Üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Adnan Bozdoğan, üniversitemizi temsilen, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 1 Milyon İstihdam Projesi Kamuoyu Bilgilendirme Toplantısına katıldı.Toplantıda konuşan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hızla gelişen teknolojinin her geçen gün farklı bir yeniliği hayata kattığını ifade ederek özellikle bilgi teknolojileri alanında son yıllardaki gelişmelerin, insanların birçok alanda işini kolaylaştırdığını ifade etti.

Üniversitelerden şirketlere, kamu kurumlarından sosyal hayata hemen her alanda teknolojinin önemli yansımalarının olduğunu belirten Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, 1 Milyon Yazılımcı İstihdamı Projesi'nin yoğun talep gördüğünü ifade ederek, başlangıcından bugüne hedefi de aşarak 1 milyon 96 bin 566 kişinin bu program üzerinden eğitimlerini tamamladığını söyledi. 

Nitelikli iş gücü ihtiyacının son yıllarda önemli hale geldiğini belirten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, "Özellikle ileri teknolojiye dayalı ürünlerin programlanması ve katma değeri yüksek yazılımların geliştirilmesi projelerinde iyi yetişmiş çok sayıda elemana ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Üniversitelerimizde bu alanda eğitim alan mezun sayısını artırmaya çalıştıklarını ve hızla değişen teknolojinin yakın gelecekte, günümüzde var olan birçok mesleğin yerine yenilerini ikame edeceğini vurguladı. Ortaya çıkacak yeni mesleklere ve becerilere dair talebi hızla karşılamak için mevcut mekanizmalar dışında araçları da devreye aldıklarını ve bu doğrultuda Ar-Ge merkezlerini, teknoparkları, kuluçka merkezlerini destekleyerek, tersine beyin göçünün bu teşviklerle önemli bir yere geldiğini söyledi." Ayrıca bu teşviklerle ilgili yeni müjdeler açıkladı. 

Bilgilendirme toplantısına üniversitemizi temsilen üniversitemiz Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Adnan Bozdoğan katıldı.

30 Aralık 2022 (Bu haber 277 defa görüntülendi)