Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Anadolu Ajansının Düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" Oylamasına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Anadolu Ajansının (AA) düzenlediği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, AA foto muhabirlerinin yurt içi ve dışında çektiği, "spor", "haber" ve "çevre-yaşam" kategorilerinde oylamaya sunulan fotoğrafları inceledi.

Sporda Mustafa Yılmaz’ın Bursa’da doğuştan bacakları ve sol kolunun dirseğinden aşağısı olmayan 7 yaşındaki Muhammed Ali Biçer’in yer aldığı "Yüzücü", haberde Kahraman Bekçili’nin, Türkiye Taşkömürü Kurumu Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağındaki patlama nedeniyle göçük altında kalan maden işçilerinin yakınları ve arkadaşlarının yaşadığı üzüntüyü gösteren "Kömür Karası Gözyaşları" fotoğraflarını seçen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, çevre-yaşam kategorisinde ise  Mustafa Hassona’nın İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’ndeki Müslümanlar, bayram namazını açık bir alanda kılması ve yanında oyuncağı ile bir çocuğun da yetişkinlerle namaz kıldığı kare olan "Masumiyet" başlıklı karesini seçti.

Anadolu Ajansının yılın fotoğrafı oylamasını geleneksel hale getirdiğine işaret eden Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, AA muhabirleri ve foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğrafların birbirinden güzel olduğunu vurgulayarak AA çalışanlarına görevlerinde başarılar diledi.

28 Aralık 2022 (Bu haber 531 defa görüntülendi)