Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde TÜBİTAK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, üniversitemiz akademisyenlerine yönelik “TÜBİTAK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı” yapmak ve bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere üniversitemize geldi.

TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, öncelikle üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun’u makamında ziyaret etti. 

Ziyarette TEYDEB’in teknoloji geliştirmek ve yenilikleri desteklemek amacıyla Üniversite- Sanayi iş birliği destek programları olmak üzere birçok alanda düzenledikleri programlar hakkında fikir alışverişlerinde bulunuldu.

Daha sonra İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda “TÜBİTAK Destekleri Bilgilendirme Toplantısı”nda üniversitemiz öğretim elemanları ile bir araya gelen TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, Üniversite-Sanayi İş Birliği Destek Programları, Uluslararası Sanayi Ar-Ge Destekleri, Öncelikli Alanlar Destek Programı, Girişimcilik Destek Programları, Yapay Zeka Ekosistem Çağrıları ve Patent Destek Programları hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. 

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (ATÜ)  Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) iş birliği ile hazırlanan toplantıya 
Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun başta olmak üzere ATÜ TTO Müdürü Doç. Dr. Tuğçe Demirdelen, ATÜ TTO Uzmanı Öğr. Gör. Dr. Manolya Güldürek ve üniversitemiz öğretim elemanları katıldı.  

Toplantının sonunda öğretim elemanlarının sorularını da yanıtlayan TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, toplantının düzenlenmesinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a teşekkür etti. 

Toplantının kapanışında konuşan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Proje denince aklımıza üniversiteler geliyor. O nedenle OKÜ burada başat role, efektif bir role sahip. Osmaniye ve üniversitemiz özelinde proje araştırma geliştirme faaliyetlerine bundan sonra daha çok ağırlık vereceğiz. Dünya artık başka bir yere gidiyor. Bizim burada sonuç odaklı bir bakış açımız olmalı. Biz bir dönüşüm içerisindeyiz. Bu dönüşümü de inşallah başarılı bir biçimde gerçekleştireceğiz. Bu hususta  özellikle genç arkadaşlarımıza güveniyoruz. Güçlü bir ivmeyi hep beraber ekip olarak yakalayacağız diye düşünüyorum. Toplantımıza katılım gösteren tüm meslektaşlarımıza   teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantı sonrasında üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, üniversitemiz Enerji Verimliliği Uygulama Laboratuvarı ile Merkezi Araştırma Laboratuvarını gezip incelemelerde bulundu. 

Daha sonra TÜBİTAK TEYDEB Başkan Yardımcısı Dr. Hasan Selçuk Selek, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ile Tosyalı Holding'in Ar-Ge Merkezine giderek burada incelemelerde bulunup görüş alışverişinde bulundu.

13 Aralık 2022 (Bu haber 745 defa görüntülendi)