Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç . Dr. Müslüm Demir, Japonya’da Ülkemizi ve Üniversitemizi Temsil Edecek

Japonya’da gerçekleştirilecek olan 14. Hope Toplantısı’na, TÜBİTAK tarafından  ülkemizi temsilen  üniversitemiz Mühendislik Fakültesi öğretim  üyesi Doç. Dr. Müslüm Demir’in katılımı uygun görülmüştür.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Müslüm DEMİR, 27 Şubat - 3 Mart 2023 tarihleri arasında Japonya/Tsukuba’da gerçekleştirilecek olan ve Asya, Pasifik ve Afrika bölgesindeki genç araştırmacıları Nobel Ödülü sahipleri ve diğer seçkin bilim insanları ile bir araya getirmeyi hedefleyen 14. Hope Toplantısına katılacaktır.  

Japonya Bilimi Geliştirme Topluluğu (Japan Society for the Promotion of Science, JSPS) tarafından düzenlenen toplantıya 20 ülkeden 100 dolayında gelecek vadeden başarılı genç bilim insanı katılım sağlayacaktır. Toplantıda genç bilim insanları, Nobel Ödülü sahibi seçkin bilim insanlarıyla tanışma ve kendilerini tanıtma imkânı bulacaklardır. Türkiye'den 14. HOPE Toplantısı'nda TÜBİTAK tarafından seçilerek Japonya Bilimi Geliştirme Topluluğu'na önerilen iki genç bilim insanı ülkemizi temsil edecektir.

Üniversitemiz Öğretim Üyesi Doç. Dr. Müslüm DEMİR, TÜBİTAK BİDEB tarafından desteklenecek toplantıya "2 Boyutlu Metal-borid malzemelerinin sentezi ve enerji depolama uygulamaları" başlıklı projesi göz önünde bulundurularak aday gösterilmiştir. 

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, "Nobel Ödülü sahipleri ve diğer seçkin bilim insanlarını bir araya  getiren 14. Hope Toplantısı’nda  ülkemizi ve üniversitemizi başarıyla temsil edeceğine inandığım öğretim üyemizi,  bizlere bu gururu yaşattığı için  tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dilerim." dedi.

5 Aralık 2022 (Bu haber 442 defa görüntülendi)