Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz ABC Deterjan San. ve Tic. A.Ş. Ar-Ge Merkezi ile İş Birliği ve Yaz Stajı Protokolü İmzaladı

Üniversitemiz ile Türkiye’nin ve bölgenin en deneyimli ve en güçlü temizlik ürünleri üreticilerinden olan ve ilimizde bulunan 3 ARGE merkezinden birisini barındıran ABC Deterjan San. ve Tic. A.Ş. Ar-Ge Merkezi arasında iş birliği çerçeve protokolü imzalandı.

Üniversitemiz ile ABC Deterjan San. ve Tic. A.Ş Ar-Ge Merkezi arasında yapılan iş birliğine ilişkin nitelikli eleman yetiştirmeye katkı sağlamayı amaçlayan çerçeve protokolü ile iki kurum arasında bilimsel ve teknolojik araştırma proje çalışmaları, projelere dayalı makale ve bildiri çalışmaları, üniversitemize ulusal veya uluslararası düzeyde deney yeteneği kazandıracak altyapı çalışmaları, iki kurum bünyesinde bulunan laboratuvarlarda rutin deneylerin yapılmasına yönelik işbirliği, lisansüstü öğrencilerin tezlerini ABC Deterjan San. ve Tic. A.Ş. Ar-Ge Merkezi ile iş birliği içinde yapmaları, ön lisans ve lisans öğrencilerinin stajlarını ve bitirme projelerini ilgili kurumla iş birliği içinde yapmaları ve kuruluşun personellerinin üniversitemizde uzman öğretici olarak derslere girmeleri konularını kapsamaktadır.

İş birliği Çerçeve Protokolü ve Yaz Stajı İşbirliği Protokolü’nü üniversitemiz adına Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ile ABC Deterjan San. ve Tic. A.Ş. adına AR-GE Merkez Müdürü Taşkın Bayraktar, Rektörlük makamında imzaladı.

Protokol imza törenine Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü, üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Bülent Yanıktepe ve ABC Deterjan San. ve Tic. A.Ş. AR-GE ürün geliştirme sorumlusu Gizem Güneştekin de katıldı.

2 Aralık 2022 (Bu haber 312 defa görüntülendi)