Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün "24 Kasım Öğretmenler Günü" Programına Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezinde düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama  programına katıldı.

Programa Rektörümüz  Prof. Dr. Turgay Uzun'un yanı sıra, Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Murat Karabulut, Baro Başkanı Mehmet Karakoç, Vali Yardımcısı Vekili Uğur Muzaffer Çam, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay İlkay Gül, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz ve protokol mensupları tören öncesinde öğretmenler günü dolayısıyla hazırlanan resimlerden oluşan sergiyi gezdi.

Serginin gezilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürlüğü Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Salonu’ndaki törene geçildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törenin devamında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Albak, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlayarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti, “Sözlerime başlamadan önce yakın zamanda hain terör saldırıları sonucunda Taksim'de şehit olan öğretmenimiz Arzu Özsoy'u, Karkamış'ta şehit olan Ayşenur Alkan'ı ve hayatlarını kaybeden çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı rahmetle anıyor ve acılı ailelerine başsağlığı diledi.

Törende konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz ise yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlayarak, "Geleceği inşa eden siz değerli öğretmenlerimiz, insan hayatında anne, babadan sonra en büyük etki eden sizlersiniz. Günümüzün belirlenmesinde ve geleceğin şekillenmesinde sanatçısı da mühendisi de yapımcısı da öğretmenlerimizdir. Siz değerli öğretmenlerimizin mesleğe olan heyecanı, geleceğimizi inşa edecek olan çocuklarımıza olan adanmışlığı ve içindeki sevgi hiç bitmemeli. Eğer işimize gelirken heyecanımızı kaybettiysek başarılı olamayız, çocuklara sevgimiz yoksa yine başarılı olamayız. Siz başarılı olamazsanız millet başarılı olamaz. Sizlerin başarılı olmaktan başka çaresi yok. Sorumluluğunuz ağır, bu sorumluluğu taşımak her yüreğe kolay değil. Ama siz bu kutlu yola çıkarken bunun meşakkatli olduğunu, zorlu, engebeli ve çetin bir yol olduğunu bilerek çıktınız. Çıktığınız bu yolda başarılar diliyorum, Allah yolunuzu hep açık etsin, başarınız daim olsun." dedi.
  
Kutlama programının devamında Milli Eğitim Bakanı sayın Mahmut Özer'in kutlama mesajı okundu.

Saimbey Ortaokul Öğretmeni Mehmet Sezer'in "Öğretmenime" adlı şiiri okumasının ardından, öğretmen temalı şarkılardan oluşan müzik dinletisi sunuldu. Göreve yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreni ile devam eden programda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "24 Kasım Öğretmenler Günü" isimli kısa film gösterildi.

Törenin devamında emekli öğretmenlerimiz adına Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu Emekli Müdürü Kanber Avcı konuşma yaptı. 
 
Konuşmanın ardından emekli öğretmenler Kanber Avcı, Zeynep Çelik ve Emin Sefer ile yakın zamanda vefat eden emekli öğretmen Muhammet Akdoğan'ın ailesine hizmet şeref belgeleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi.

Programın son bölümünde 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle il genelinde düzenlenen "Gönül Bahçıvanı" isimli yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri Vali Dr. Erdinç Yılmaz tarafından verildi. 

Programın düzenlenmesinde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür eden Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, bütün  öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladı.

24 Kasım 2022 (Bu haber 564 defa görüntülendi)