Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz TYÇ Tanıtım Günlerine Katıldı

Üniversitemiz, Türkiye Yeterlilikler Sistemi ve Çerçevesinin Uygulanması Operasyonu Projesi (TUYEP) kapsamında Adana’da düzenlenen “Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Farkındalık Tanıtım Günleri” etkinliklerine katıldı.

Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi (TYÇ) hakkında farkındalığı artırmak amacıyla düzenlenen etkinliklerde üniversitemizi temsilen Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Hasan Demir, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Hilal Kuşcu Karatepe, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi İlker Kefe, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Filiz Aksoy ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürü İsmail Toptaş görev aldı.

Etkinlik kapsamında Uzmanlar tarafından, Yeterlilik Çerçevelerine Genel Bakış, Türkiye Yeterlilikler Çerçevesi Hakkında Genel Bilgilendirme, TYÇ’ye Yeterliliklerin Yerleştirilmesi Sürecinde Kullanılacak Usül ve Esaslar, TYÇ’ye Yeterliklerin Yerleştirilmesindeki Zorluklar, TYÇ Uygulamaları, Europass ve TYÇ için Gelecek Planları hakkında kapsamlı bir bilgilendirme yapıldı.

Program, katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

9 Kasım 2022 (Bu haber 599 defa görüntülendi)