Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
İl Göç İdaresi Müdürlüğü Üniversitemiz Uluslararası Öğrencilerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Düzenledi

Göç İdaresi Başkanlığının talimatı doğrultulusunda; ülkemizde yükseköğretimine devam eden öğrencilerin sosyal uyumunu desteklemek, hak ve hizmetler konusunda bilgilendirme yapmak adına Uluslararası Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi.
 
Üniversitemiz Rektörlük Büyük Salonda gerçekleşen toplantıya Rektör Danışmanımız Doç. Dr. Ceyhun Yükselir, İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erbaş, Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Demirtaş, İl Göç İdaresi Uyum İletişim Başkanı Abdullah Yılmaz, üniversitemiz Daire Başkanları, Dış İlişkiler Birimi personeli ile çok sayıda öğrencimiz katıldı. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan toplantıda İl Göç Uzman Yardımcısı İpek Yücel, Göç İdaresi Başkanlığı Kuruluş Tarihçesi, Osmaniye Yabancı İstatistik Verileri, Öğrenci İkamet İzni, Geçici Koruma hakkında bilgiler verdi. 

Türkiye Bursları Tanıtım Videosunun da gösteriminin yapıldığı toplantı öğrencilerin sorularının yanıtlanması ile sona erdi.

3 Kasım 2022 (Bu haber 748 defa görüntülendi)