Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü Nedeniyle İlimizde Düzenlenen Törene Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü nedeniyle Osmaniye'de düzenlenen törene katıldı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi, Osmaniye'de de coşkuyla kutlandı. Törene Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy,  üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Baro Başkanı Mehmet Karakoç, Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, Vali Yardımcısı Vekili Uğur Muzaffer Çam, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kutlama töreni, Vali Dr. Erdinç Yılmaz'ın Valilikte tebrikleri kabulü ile başladı.

Tebrikatın kabulünün ardından Devlet Bahçeli Bulvarında devam eden törende, Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Belediye Başkanı Kadir Kara halkımızın bayramını kutladılar. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı okundu.

Törenin devamında konuşan Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Bugün, özgürlük ve bağımsızlığımızın nişanesi Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını Şehitler Diyarı Osmaniye’mizde kutlamanın büyük heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz." diyerek başladığı konuşmasının devamında, "Tarihin en zorlu günlerinde, yurdun dört bir yanını düşman sarmışken,  büyük ve eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs günü yaktığı özgürlük ateşi, Anadolu’nun tüm ocaklarında tüterek harlanmış ve vatan aşkıyla çarpan yüreklerden yükselen “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla dünyaya Türk’ün bağımsızlık inancı haykırılmıştır." dedi.


Sözlerinin devamında gençlere hitap eden Vali Dr. Erdinç Yılmaz, "Yarınlarımızın Emanetçisi, Cumhuriyet’imizin Taşıyıcısı Çalışkan ve Azimli Türk Gençliği, cesaretimizi kuvvetlendiren ve devam ettiren sizsiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve ilim ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. "Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve yaşatacak olan sizsiniz.”diyen Büyük Lider en büyük eserini sizlere emanet etmiştir. İşte bu yüzden, cennet vatanımızın toprakları uğruna verilen mücadeleleri, nice kefensiz yatan Mehmetçiğimizi, kundakta yetim kalan yavrularımızı asla unutmayalım.Sevgili gençler, ilk ve tek hedefiniz: ülkesine bağlı, ahlaklı, Cumhuriyetçi, inkılapçı, başladığı işleri başarabilecek kabiliyette, karakter sahibi ve bütün bunlarla birlikte Atatürk’ü anlamış ilke ve inkılaplarını özümseyerek benimsemiş, Cumhuriyet ve Demokrasi bilimine aşık, Büyük Türk Milleti’ne layık birer vatan evladı olacağınıza güvenim tamdır." dedi.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz'ın konuşmasının ardından, öğrenciler şiirler okudu. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı gösterisinin ardından Osmaniye Samet Aybaba Spor Lisesi öğrencileri "Yedi Bölgeden Milli Mücadeleye Cumhuriyet Sevinci" adlı halk oyunları gösterilerini sundular. Devam eden kutlama programında Garnizon Komutanlığı Komando Birliği komando andını okudu. Kutlama töreninde Osmaniye Belediyesi Yedi Ocak Halk Oyunları Topluluğu gösterisini sergiledi. İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerce hazırlanan "bomba arama köpeği şüpheli araç araması", "uyuşturucu madde köpeği valiz araması", "gösteri köpeği köpek gösterisi" ve akabinde Jandarma Özel Harekat Timinden oluşan ekibin gösterisini sunmasının ardından Cumhuriyetimizin 99. Yıl Dönümü Kutlama Töreni, tören birliklerinin geçidi ile son buldu.

29 Ekim 2022 (Bu haber 426 defa görüntülendi)