Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl Dönümü Nedeniyle Düzenlenen Çelenk Sunma Törenine Katıldı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 99. Yıl dönümü nedeniyle ilimizde  düzenlenen çelenk sunma törenine katıldı.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. Yıl dönümü kutlamaları, Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. 

Devlet Bahçeli Meydanında düzenlenen törene; Vali Dr. Erdinç Yılmaz, 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Prof. Dr. Ruhi Ersoy, 22. Dönem Osmaniye Milletvekili Necati Uzdil, Garnizon Komutanı Topçu Albay Hakan Kocabaş, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Uygur Kaan Arısoy, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun,  Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay ve Adem Yılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Can Altundarak,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Osmaniye Valiliği ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulması ile başlayan tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti.

Törenin devamında Vali Dr. Erdinç Yılmaz, şeref defterini imzaladı. Vali Yılmaz konuşmasında  "Bugün, özgürlük ve bağımsızlığımızın nişanesi Cumhuriyetimizin 99’uncu yılını Şehitler Diyarı Osmaniye’mizde kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanımızı kurtaracak sarsılmaz bir inançla, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak özgürlük ateşini yakmış ve Türk Milleti tarihinde eşi benzeri olmayan birlik ve beraberliğini tüm Dünya’ya göstererek özgürlüğünü zaferle taçlandırmıştır. Bizi tutsak etmek, esaret altında yaşatmak isteyenler asla muvaffak olamayacaklardır. Çünkü Anadolu; elleri nasırlaşmış, yüreği tunçlaşmış, istiklali için bir an bile tereddüt etmeden kanlarını dökenlerin, canlarını hiçe sayarak düşmana göğsünü siper edenlerin yurdudur. Cumhuriyetle birlikte, kılık kıyafetten, soyadı kanuna, harf devriminden, kadın haklarının tanınmasına ve laikliğe kadar uzanan muasır medeniyetler yolcuğunda güçlü ve emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. Türkiye Cumhuriyeti geçen 99 yılda gerek uluslararası siyasette gerekse bu hedefi yakalama sürecinde, ekonomik, sosyal, kültürel, eğitim, sağlık ve ulaşım konularında önemli bir kalkınma mesafesi kat etmiş ve dünya devletleri içinde saygın güçlü bir konuma gelmiştir." dedi.


Vali Dr. Erdinç Yılmaz’ın şeref defterini imzalamasının ardından tören sona erdi.

28 Ekim 2022 (Bu haber 519 defa görüntülendi)