Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kapsamında Müzik Dinletisi Gerçekleştirildi

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü tarafından “29 Ekim Cumhuriyet Dinletisi” başlıklı program düzenlendi.

Düzenlenen programa Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, üniversitemiz akademik ve idari çalışanları ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Programın açılış konuşmalarını Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun ve Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay yaptı.

Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Altıntaş, programın hazırlanmasında emeği geçenlere, programa yoğun ilgi gösteren başta Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay’a ve tüm davetlilere teşekkür ederken, bu tür sanatsal faaliyetlerin üniversitemizde daha çok yer almasını destekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’a da ayrıca teşekkür etti.

“29 Ekim Cumhuriyet Dinletisi” başlıklı programın hazırlanmasından dolayı Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi’ne teşekkür ederek sözlerine başlayan üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Cumhuriyet’in 99. Yılını kutladığımız bu anlamlı gün kapsamında böyle güzel bir etkinliğin düzenlenmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek Cumhuriyet ile birlikte ekonomi, teknoloji, eğitim ve kültür gibi hemen her alanda görülen yenilik ve gelişimlerin özellikle sanat alanında da kendini gösterdiğini ifade etti.

Cumhuriyet’in 99. Yılının kutlayarak sözlerine başlayan Osmaniye Vali Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Günay, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ve ilkelerinin siz değerli gençlere yüklediği sorumluluk çok büyük, sizlerin ve sizden sonra gelen nesillerin bu güzel vatanda, Türkiye Cumhuriyeti’nde daima yaşayabilmesi için bu sorumluluğa sahip çıkmanız gerekir dedi.


Açılış konuşmalarından sonra Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyen ve öğrencileri tarafından, Çalın Davulları, Bülbülüm Altın Kafeste, Kerimoğlu Zeybeği, Vardar Ovası, Atatürk Gençleri, Karahisar Kalesi, Mustafam ve Bom Bili Bom adlı eserler seslendirildi.

27 Ekim 2022 (Bu haber 385 defa görüntülendi)