Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu Üniversitemizde Başladı

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü tarafından üniversitemiz 15 Temmuz Şehitler Amfisi’nde, “Kamuda Stratejik Kaynak Yönetimi” temalı 22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu açılış programı düzenlendi.

20-22 Ekim 2022 tarihleri arasında üniversitemizin ev sahipliği yaptığı 22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu açılış programına üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Belediye Başkan Vekili Hulisi Akkuş, İl Jandarma Komutan Vekili Albay İlkay Gül, İl Genel Meclis Başkan Vekili Enver Bozdoğan,  İlimiz Kurum Müdürleri, kuruluş temsilcileri üniversitemiz Dekanları, Müdürleri, İdari Personelimiz, öğrencilerimiz, basın mensupları, çok sayıda bilim insanı ve davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan 22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumunda üniversitemiz Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Zeynep Şekeroğlu ve Enes Erat tarafından müzik dinletisi sunuldu.

22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu’nun açılış konuşmalarını ise Düzenleme Kurulu Başkanı Burhanettin Coşkun ile forumun Onursal Başkanı üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun yaptı. 

Düzenleme Kurulu Başkanı Burhanettin Coşkun, “KAYFOR’ların amacı; bilimsel bir çalışma alanı yaratarak disipline dair ortaya çıkan yenilikleri paylaşmak ve diğer disiplinler ile olan düşünce ve önerileri bir araya getirerek Kamu Yönetimi’nin gelişimine katkı sağlamaktır. Kamu yönetimi bu anlamda toplumların huzur, refah, gelişmişlik açısından sürdürülebilir bir düzen içerisinde devamlılıklarının sağlanması anlamında bir çatı kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. KAYFOR 22’nin teması belirlenirken özellikle bu başlıklar üzerinde durulmuş ve toplumu yakından ilgilendiren stratejik kaynaklar; küresel, bölgesel, ulusal ve yerel anlamda ön plana çıkarılmıştır. Her bir bilimsel çalışma kendi içerisinde çok değerli olup kongremiz için büyük önem arz etmektedir.” dedi.

22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu Onursal Başkanı Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ise “Yıllardır, katılımcı olarak bulunduğum Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu’nun hemen hemen hepsine katılma gayretinde oldum. Böylesine güzel bir organizasyonu kendi üniversitemizde Rektör olarak düzenlemekten ve bilim insanlarını burada ağırlamaktan çok büyük bir mutluluk ve gurur duyuyorum.  Kamu Yönetimi Forumu çok önemli bir işleve sahip, çok geniş bir perspektifte değerlendirebiliriz. Bu anlamda Kamu Yönetimi Forumu siyaset bilimi, yönetim bilimi, hukuk, anayasa hukuku, sosyoloji, insan kaynakları, işletme bütün alanları bir arada tutuyor. Bu alanda özellikle teorisyenlerin, akademisyenlerin çalışmalarını yansıtarak uygulayıcıların önünü açma noktasında da çok önemli bir işleve sahip.  Dünyada yeni değişimler yaşanıyor. Günümüzün en önemli problemlerinin başında kaynak problemi geliyor. Bizde KAYFOR 22’de bütün hocalarımızla görüşerek temamızı stratejik kaynak yönetimi olarak belirlemek istedik. Enerji problemi dünyamızın başta gelen en büyük problemlerinden ve giderek de bunun ağırlığının artacağını öngörüyoruz. Kongremizde de özellikle küresel ve ülkesel anlamda kaynak problemlerine nasıl çözüm getirebiliriz ve devlet yapılanmasında stratejik anlamda kaynak yönetimini nasıl en iyi bir biçimde gerçekleştirebiliriz bu sorulara cevap arayacağız.” diye konuştu.  

Açılış programına Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, Samsun Milletvekili Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Osmaniye Milletvekili Mücahit Durmuşoğlu’nun telgraflarının okunması ile devam edildi. 

Açılış konuşmalarından sonra 22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun’un oturum başkanlığında İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Karatepe, “Stratejik İnsan Kaynağının Tükenişi: Örgütsel Sinizm, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Coşkun, “Bilgi Toplumu, Yapay Zeka-Bilgi Toplumu İlişkisi” ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Ömürgönülşen ise “Strateji, Stratejik Kaynak Yerel Yönetimler” sunumunu gerçekleştirdi. 

Sunumların ardından Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, İstanbul Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Karatepe, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bayram Coşkun ve Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Uğur Ömürgönülşen’e plaket takdim etti. 

Açılış oturumunun ardından öğle yemeğine geçildi. Yemeğin ardından 15 Temmuz Şehitler Amfisi fuaye alanında Öğretim Görevlisi Celil Atasever tarafından hazırlanan Çocuk ve Politika başlıklı oyuncak sergisi gezildi. 

22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde gerçekleşecek oturumlarla 21 Ekim 2022 Cuma gününe kadar devam edecek. Forum, 22 Ekim 2022 Cumartesi günü ise Osmaniye Gezi programı ile sona erecek.

22. Uluslararası Kamu Yönetimi Forumu açılış programını Üniversitemiz resmi youtube sayfası aracılığı ile izleyebilirsiniz.

20 Ekim 2022 (Bu haber 1046 defa görüntülendi)