Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Düziçi MYO’da Tarım ve Orman Müdürlüğü Hakkında Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Düziçi Meslek Yüksekokulu’nda Tarım ve Orman Müdürlüğü hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Yüksekokul öğrencilerini bilgilendirme amacıyla düzenlenen etkinliğe, Düziçi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Selim Serhan Yıldız, Müdür Yardımcısı Fatih Gürel; Düziçi ilçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi, alanında uzman Veteriner Hekimler, Ziraat Mühendisleri ve Gıda Mühendisleri katıldı.

Etkinlikte Düziçi İlçe Tarım ve Orman Müdürü Fevzi Soner Çerçi, Kurum Teknik Personelleri ve Gıda Yüksek Mühendisleri tarafından, Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün çalışma alanları ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi. 

Etkinlik kapsamında, Gıda Yüksek Mühendisleri tarafından gıda güvenliği, bilinçli gıda tüketimi, Alo 174 Gıda Hattı, gıda ve yem kontrollerinin nasıl gerçekleştirildiği hakkında bilgilendirme yapılırken Veteriner Hekimler tarafından da zoonoz hastalıkları, sokak ve yaban hayvanları, tehlikeli köpek ırkları ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen hayvan sağlığı çalışmaları hakkında bilgiler verildi. 

Ziraat mühendisleri tarafından ise e-devlet üzerinden ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) başvuruları, TARSİM (Tarım Sigortaları Havuzu), Tarımsal desteklemeler, anız yangınları ve Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı konularıyla ilgili bilgilendirme gerçekleştirildi.

19 Ekim 2022 (Bu haber 244 defa görüntülendi)