Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemizde 15 Ekim Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Günü Etkinliği Düzenlendi
Üniversitemiz Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi ile Osmaniye Altı Nokta Körler Derneği tarafından görme engelliler için farkındalık oluşturmak, gündelik hayatta yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek amacıyla “15 Ekim Beyaz Baston Dünya Görme Engelliler Günü” dolayısıyla bir empati etkinliği gerçekleştirildi.

Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi önünde gerçekleşen "Görme Engelli Bireye Nasıl Yardım Edilmeli?" başlıklı etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, Osmaniye Engelliler Platformu üyeleri, Osmaniye Altı Nokta Körler Derneği üyeleri, üniversitemiz öğrencileri ve Osmaniye Belediyesi Sosyal Destek Ekibi üyeleri katıldı. 

Etkinlikte üniversitemiz Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimi ile Osmaniye Altı Nokta Körler Derneği’nin ortak görüşleri ile hazırlanan “Görme Engelli Bireye Nasıl Yardım Edilmeli?” başlıklı görme engellilere yardımcı olunması gereken davranışlarla ilgili maddeler okundu. 

Osmaniye Belediyesi Sosyal Destek Ekibi tarafından etkinliğe katılanlara çiçek takdim edildi. Etkinlikte daha sonra Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç ve etkinliğe katılan öğrenciler göz bandları takarak Üniversitemiz Lezzet Vadisi önüne kadar yürüyerek empati kurdular.
14 Ekim 2022 (Bu haber 442 defa görüntülendi)