Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Özel Yetenek Sınavı Yapıldı

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) özel yetenek sınavı 01 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Yabancı uyruklu öğrencilerin özel yetenek sınavı ise 02 Eylül 2022 tarihinde yapıldı.

Yapılan özel yetenek sınavı, adayların katılımlarıyla çeşitli istasyonlardan oluşan koordinasyon sınavı şeklinde uygulandı.

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü özel yetenek sınavı hakkında bilgiler veren Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kürşat Hazar, bölümde kadın, erkek, milli sporcu, engelli kontenjanı ile şehit ve gazi yakını kontenjanlarının da bulunduğunu, bu kontenjanlarda sınava giren adaylar arasından sınavda başarı gösteren 40 öğrencinin kayıt olma hakkı elde edeceğini kontenjana ek olarak yabancı uyruklu adaylar arasından sınavda başarı gösteren 10 öğrencinin de kayıt olma hakkı elde edeceğini, ayrıca özel yetenek sınavının şeffaflığı açısından sınavın başlangıcından bitimine kadar Youtube kanalında canlı olarak yayınlandığını ifade etti.

Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2022-2023 Akademik Yılı Özel Yetenek Sınavı kesinleşmiş asıl ve yedek adayların listeleri 02.09.2022 Cuma günü Üniversitemiz web sayfası duyurulur kısmında yayınlanacaktır.

2 Eylül 2022 (Bu haber 672 defa görüntülendi)