Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz, CNN Türk’te Yayınlanan Tercih Zamanı Programına Konuk Oldu

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun,  CNN Türk’te yayınlanan ve Serra Taşkıran Özgür’ün sunduğu Tercih Zamanı programına konuk oldu.

Rektörümüz, merkez Karacaoğlan Yerleşkesi ve ilçe yerleşkelerimizin imkânlarından,  eğitim öğretim faaliyetlerinden, değişim programlarından,  sportif ve sosyal alanlardan  bahsederek OKÜ’nün engelli dostu, dijital bir Üniversite ve çevreci alt yapısı ile öğrencilerin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte olduğundan bahsetti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “Öğrenci dostu bir Üniversite olarak öğrencilerimizin huzuru, başarısı için devletimizin bize sağladığı bütün imkanları elimizden geldiğince kullanıyoruz.
Osmaniyeli hemşehrilerimizden aldığımız güç ile öğrencilerimizi rahat ettirmek ve onları hayata hazırlamak noktasında bütün imkanlarımızı seferber ettik ve etmeye de devam edeceğiz. Tüm Üniversite öğrencisi adayı olan öğrencilerimizi Osmaniye’ye, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'ne davet ediyorum. Tercihlerini yaparken programlarımızı incelesinler, hangi programa ilgi duyuyorlarsa oradaki öğretim elemanlarının CV’lerine baksınlar ve tercihlerini yapsınlar. OKÜ’de okumak isteyen aday öğrencilerimizin üniversitemizden memnun kalacaklarını  düşünüyorum.” dedi.
 
OKÜ’nün  dijital bir üniversite ünvanına sahip olduğunu da belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun. “Biz bu sahip olduğumuz etiketin sorumluluğu ile daha iyisini yapabilmek  için bütün imkanlarımızı ortaya koyarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üniversitemiz dijital bir Üniversite. Dünya dijital bir Dünya artık. Bunun için gerekli bütün altyapı  çalışmalarımızı güçlendirerek bu dünyaya öğrencilerimizi hazırlamaya çalışıyoruz. Örneğin Kütüphanemizde dijital kaynaklara yer veriyoruz. Bunları sürekli artırıyoruz. Çok sayıda dijital ve elektronik dergi ve kitaba aboneliğimiz ve veritabanlarına aboneliğimiz var. 80 bine yakın basılı kitabımız bulunuyor. Üniversitemizin her alanında güçlü Wi-Fi bağlantısı ve dijital kaynaklara  erişim kolaylığı var. Bu nedenle tercih edilebilirliği yüksek bir Üniversite olduğumuzu belirtmek istiyorum.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun,  konuşmalarının sonunda tüm öğrenci adaylarını Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi'ni tercih etmeye davet ettiklerini ifade etti.

Programın tamamını izlemek için tıklayınız...

 

3 Ağustos 2022 (Bu haber 390 defa görüntülendi)