Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Rektörümüz NTV’de Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’ni Anlattı

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, NTV ekranlarında yayınlanan Sadık Gültekin’in sunduğu “Doğru Tercih” programının canlı yayın konuğu oldu. 

 “Korkut Ata” ismine vurgu yaparak programa başlayan Sunucu Sadık Gültekin, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi’nin dört büyük il merkezine ve 4 büyük havalimanına yakınlığının dikkatleri çektiğini ve bu durumun Türkiye’de tek olabileceğini ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, programda üniversite tercihi yapacak aday öğrencilerin merak ettiği en önemli konuları ve öğrencilerin üniversiteye yerleştikten sonra kendilerini nasıl bir akademik ve sosyal hayatın beklediğine dair bilgiler paylaştı.

Üniversitemizin tarihçesinden kısaca bahseden Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun konuşmasında, “OKÜ’nün güçlü akademik yapısından, barınma ve ulaşım olanaklarından, yoğunlaşılan  alanlardan,  Uluslararasılaşma ve Erasmus faaliyetlerimizden, öğrencilerimize sağladığımız genel kampüs imkânlarımızdan, ekonomik ve güvenli bir şehir olan Osmaniye'nin Üniversitemize ve öğrencilerimize sunduğu imkânlardan, mezunlarımızla ilişkilerimizin ve bağlantılarımızın devam ettiğinden, bölgenin güçlü sanayi altyapısı ve bunun öğrencilerimize sunduğu staj ve iş bulma konusundaki ciddi avantajlarından, enerji alanında gerçekleştirmiş olduğumuz öncü çalışmalardan, çift anadal-yandal imkânlarımızdan, akademik çalışmalarımızın yanında öğrencilerimize sunduğumuz sosyal, kültürel faaliyetlerden ve OKÜ’nün ülkemiz ve dünyanın önde gelen üniversiteleri arasında yer alması için göstermiş olduğumuz gayretlerden bahsetti.

Programın sonunda, Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun, tüm öğrenci adaylarını üniversitemizi tercih etmeye davet etti.

Programın tamamını izlemek için tıklayınız...

2 Ağustos 2022 (Bu haber 718 defa görüntülendi)