Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
"15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Programı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşüne, ellerinde Türk bayraklarıyla çok sayıda vatandaş katıldı. Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç'ın yanı sıra  Vali Dr. Erdinç Yılmaz, Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, 24. 25. ve 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal, Garnizon Komutan Vekili Piyade Kurmay Binbaşı Erol Demir, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Güven Çelik, Baro Başkanı İbrahim Halil Yavuzdoğan, Vali Yardımcısı Adem Yılmaz,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer Tombul, İl Emniyet Müdürü Ahmet Selçuk Okumuş, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Ali Gizlice, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ve gazilerimiz öncülüğünde çok sayıda vatandaşımızın katıldığı Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü, Dr. Devlet Bahçeli Meydanı Şehitler Anıtı önünden başladı ve Cumhuriyet Meydanında son buldu. Yürüyüşte gençlerimiz tarafından bayrağımız taşındı. 

Cumhuriyet Meydanındaki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı ise coşkulu bir kalabalığın katılımına sahne oldu. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, canları pahasına demokrasimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkan demokrasi şehitlerimiz ve terör şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşımız okundu. Programın devamında Şehit Bayram Bozdoğan Camii İmamı Mehmet Karasakal tarafından tarafından Kur'an-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Ali Çakmak dua etti. Program Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ile sürdü.

Program Ünlü Ozan Aşık Feymani'nin seslendirdiği eserler ile devam etti. Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Sancak Koşusunda taşınan Sancağımız sporcularımız tarafından Vali Dr. Erdinç Yılmaz'a teslim edildi.

Program siyasi parti temsilcilerinin konuşmalarıyla devam etti.  Programda konuşma yapan  Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ise "Bu necip millet tarih boyunca hep destanlar yazmıştır. Ergenekon'dan başlayan bu destanların en sonuncusu 15 Temmuz'dadır. 1071'de Sultan Alpaslan'ın Malazgirt Zaferi ile başlayan süreçte "Size öyle bir vatan aldım ki ebed müddet sizin olacaktır" dediği bu Anadolu topraklarında her daim küresel güçler tarafından, dış güçler tarafından bizler bu topraklarda misafirmiş gibi düşünülen bir millet olarak görülüyoruz. Bu nedenle bu ülke üzerinde her dönemde oyunlar oynanmıştır. Bu ülkenin bölünmesi için bu ülkenin parçalanması için bu ülkedeki varlığın, birliğin ve beraberliğin bozulması için fitne ve fesadın yayılması için ellerinden gelen her türlü oyunu oynamışlardır." dedi. 

Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya ise yaptığı konuşmada, "Bugün, alçak 15 Temmuz darbe girişiminin 6. yıl dönümü. 15 Temmuz destanını selamladığımız bu anlamlı günde okunan hatm-i şerifleri, duaları, Kur'an-ı Kerim tilavetlerini şehitlerimizin ruhlarına hediye ediyor ve ezanımıza, bayrağımıza, bağımsızlığımıza sahip çıkan tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün burada milletimizin bu demokrasi zaferini kutlamak, kalpleri iman ve ülke sevgisiyle dolu olarak vatan, millet, istiklal ve diğer bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha yad etmek ve kahraman gazilerimizi bir kez daha minnetle anmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kimsenin Türkiye'nin kardeşliğini, birliğini ve beraberliğini bozmasına asla fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Programda konuşan Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz, "Bugün, vatanımız uğruna büyük mücadele verdiğimiz “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü” Şehitler Diyarı Osmaniye’mizde tıpkı 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi bugün de Cumhuriyet Meydanını dolduran yiğit hemşehrilerimle bir arada coşkuyla kutlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Tarihi zaferle taçlanmış Yüce Türk Milleti’nin böylesine anlamlı tarihi gecesini kutlamaya hoş geldiniz diyor, hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.  O gece; bağımsızlığına, Şanlı Bayrağına, Cennet Vatanına, Kutsal Ezanına, Türk Devletine ve geleceğine sahip çıkan Büyük Türk Milleti’ne şükranlarımı sunuyorum. Sizler o gece; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına kulak vererek, çıplak ellerinizle tankları durduran, ölüm saçan silahlara yalın ayak meydan okuyan, canından aziz bildiği vatanı uğruna kendini siper eden yiğitlersiniz. Sizler o gece;  yurdumuza alçakları uğratmayarak,  kutsal topraklarımıza göz dikenlere, bayrağımıza el sürmeye yeltenen hain fetöcü alçaklara haddini bildiren vatan aşığı, bayrak sevdalısı Türk Milletisiniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın cesareti, kararlılığı ve liderliği, Yüce Türk Milleti’ni harekete geçirerek bu alçak fetöcülerin girişimi bertaraf edilmiştir. Bu hain fetö terör örgütü; devletin içinde yıllardır kök salarak, Türkiye’de devletin bütün anayasal kurumlarını, güvenlik birimlerini, mülki ve adli yapısını ele geçirmeyi hedeflemişti. Öyle geniş bir ağa sahipti ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ele geçirmeyi amaçlarken, Türk halkının sert tokatıyla yüzleşerek, kaçacak delik aramışlardır." diye konuştu.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz konuşmasının devamında "Ey Türk evladı; Bastığın yerleri toprak diyerek geçemezsin, çünkü o toprak ki;  bir mezar taşı bile olmadan kaybolup giden isimsiz kahramanlarla doludur. Bugün özgürce dalgalanan bayrağımız, Hilal ile Yıldıza asil rengini veren ve her damlasıyla göklerde dalgalanan şehitlerimizin kanıdır.  Ey bu vatanın korkusuzları; bilin ki Emanetinize gözü gibi bakan, son nefesine kadar koruyacak olan Türk Milleti var. “Türkiye Geçilmez!” diyen bu milletin evlatları olarak sonsuza kadar “vatan sağ olsun” diye haykıracağız. Bugün, sınırlarımızın içinde ve dışında yürüttüğümüz mücadele; O gece olduğu gibi, tarihi duruşumuzdan asla taviz vermediğimizin ve vermeyeceğimizin en net ifadesidir. 15 Temmuz’daki şahlanışımız, sınır ötesi operasyonlarımız, üç tarafımızı çevreleyen denizlerde Mavi Vatan’ı koruma ve savunma azmimiz, bağımsız ve güçlü Türkiye’mizin en kararlı yürüyüşüdür. Bir asırdır bu ruh ve tarih şuuruyla ülkemizi geleceğe taşıyoruz. Türksat 5A uydumuzla, yerli ve milli otomobilimiz TOGG ile, siber savunma araçlarımızla, kendi üretimimiz olan iha ve sihalarımızla, yüksek irtifa uzun dayanıklılığa sahip son teknoloji AKINCI’mızla büyük ve güçlü Türkiye yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Çünkü Türkiye; Türkün sönmeyen ocağı, gökyüzünün hilal ile yıldızı, Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyan gençliği, vatana can suyu olan şehitleridir. Türkiye; üzerinde özgür ve bağımsızca yaşadığımız kutsal toprak, havasını soluduğumuz orman, uğruna can verdiğimiz bayraktır. Türkiye; Ay hilalken vurulmak, kan toprağa akınca, bayrağa renk olmaktır. Dünya üzerinde başka yer yoktur ki, vatanımız kadar uğruna can verilmiş olsun. Şehidim gözün arkada kalmasın. Siz artık vatansınız. Toprak kokan teninizden, şehit kanınızın akan son damlasına kadar, göklerde bayrak olup dalgalandınız yiğidim.  Çünkü; bu ülkenin sahipleri; eve erzak almaya değil, devletimize sahip çıkmaya geldik diyen Batuhanlardır. Bu ülkenin sahipleri; varmadan 18'ine, yardıma koşarken devletine, şehit olan Erenlerdir. İyi ki varsın Türkün Şanlı Yiğidi, iyi ki varsın Erenim. Ey vatanı için vatan olan Türk; şehitlerimizin uğruna canlarını feda ettikleri kutsal emanete halel getirmemek en büyük vazifemizdir.Yüreği vatan aşkıyla çarpan, ilim ve irfan sahibi genç nesiller yetiştirmek en büyük görevimizdir." diye konuştu.

Vali Dr. Erdinç Yılmaz sözlerinin sonunda, "Ülkemizin bekası, milletimizin istiklali ve bayrağımız uğruna can veren kahraman şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. Vatan ve millet aşkıyla mücadele ederken gazilik mertebesine erişen tüm gazilerimize sağlıklı hayırlı uzun ömürler niyaz ediyorum. Hak yolunda, istiklali uğruna mücadeleden vazgeçmeyen kahraman Türk milletini ve bayrağa bakınca gözleri dolan, Şehitler Diyarı Osmaniye’min yiğit evlatlarını sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Ne Mutlu Yüreği Türkiye Aşkıyla Çarpan Yiğitlere, Ne Mutlu Türk’üm Diyene!" dedi.

Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması, dev ekrandan yayınlandı.

 Program, Abdurrahman Keskiner Güzel Sanatlar Lisesi korosunun seslendirdiği şarkılarla devam etti. Türkiye genelinde olduğu gibi Osmaniye’nin tüm camilerinden sala okundu.

Program Ünlü Ozan Gül Ahmet Yiğit'in eserlerini seslendirdiği konserle son buldu.

16 Temmuz 2022 (Bu haber 822 defa görüntülendi)