Geleceğinize Açılan Kapı...
Menu
Menu
Tüm Sorularınız İçin
Tüm Sorularınız İçin
Osmaniye Korkut
Ata
Bize Ulaşın
Telefon +90 000 000 00 00
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Tüm Sroularınız İçin
Tüm Sroularınız İçin
Talep Formu
Bize Ulaşın
Telefon 0462 334 05 50
Bizimle İletişime Geçin! Biz Sizi En Kısa Süre İçerisinde Arayalım.
Üniversitemiz ile Uluslararası Balkan Üniversitesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı

Üniversitemiz ile Uluslararası Balkan Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Düzenlenen imza törenine Rektörümüz Prof. Dr. Turgay Uzun ve Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem’in yanı sıra Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Coşkun Özalp ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ceyhun Yükselir katıldı.

İmzalanan protokolün, her iki üniversite arasında akademik ve idari personel ile öğrenci değişimleri, üniversite akademisyenleri arasında ortak araştırma faaliyetleri yürütülmesi, akademik personelin ve araştırmacıların karşılıklı anlaşma ile önceden belirlenen bir yıllık veya daha uzun bir süre için değişimi, taraflarca belirlenen süreler için öğrenci ve lisansüstü öğrenci değişimi, seminerler, kurslar, çalıştaylar ve diğer bilimsel toplantıların düzenlenmesinde iş birliği, eğitim ve araştırma amaçlı bilimsel yayınların, bilimsel dergilerin ve diğer materyallerin ortak yayını, eğitim ve araştırma amaçlı bilgi, yayın, bilimsel dergi ve diğer materyallerin değişimi, birlikte sportif, sanatsal veya kültürel etkinliklerde işbirliği çalışmalarını kapsadığı ifade edildi.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Turgay Uzun, “İş birliğini artırmaya yönelik çalışmalarımız kapsamında Balkanlar ile Türkiye arasında kültürel bir köprü görevi gören Uluslararası Balkan Üniversitesi ile ortak payda da bir araya gelerek akademik iş birliği ile ortak değerlerimize sahip çıkıyoruz. OKÜ olarak uluslararası ilişkilere ve işbirliklerine önem vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Protokol, imzaların atılması ve toplu fotoğrafın çekilmesi ile sona erdi.

4 Temmuz 2022 (Bu haber 669 defa görüntülendi)